Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik nehezebb: villamosmérnö...

Melyik nehezebb: villamosmérnöki vagy orvosi?

Figyelt kérdés
2011. máj. 1. 17:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen más kvalitások kellenek hozzá, nem lehet ilyet mondani, hogy ez nehezebb, mint a másik. Még tanulni is teljesen másképp kell. Tudom, hidd el, mérnökiről (igaz nem villamos) váltottam orvosira anno.
2011. máj. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem én, csak mindenhonnan azt hallom, hogy a villamosmérnöki rendkivül nehez..miben mások a tanulási módszerek?
2011. máj. 1. 17:26
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
Én mérnök leszek, szerintem az orvosi sokkal keményebb. Nálunk már nincsenek szigorlatok, ott még vannak, és keményen van vagy 10 féle kémia, latin, biológia a legnagyobb mélységekben és még sok sok egyéb. Nem azt mondom, hogy egy villamosmérnöki könnyű lenne, de az orvosi húzósabb.
2011. máj. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Az orvosi annyiból nehezebb,hogy ott te döntessz az emberek életéről konkrétan..te miattad van,ha meghal..
2011. máj. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért, a mérnökinél nem?

Ha rosszul tervez meg egy épületet, hidat, bármit, és összedől, akkor is meghalnak.

Vagy egy bíró, akinek egy milliárdos per van a "kezében" ?

Csak nem közvetlenül hatnak az emberi életekre, mint az orvosok.

2011. máj. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Relatív...én orvosnak készülök, apukám villamosmérnök. Ő sosem tudná elvégezni az orvosit a biosz és kémia miatt, ellenben és meg semmit sem értek a fizikához és a mechanikához...
2011. máj. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Függ attól is hogy mennyiből milyen ismereteid vannak eddig. Az orvosi nehezebb szerintem. Tanultam matek szakon és eü.-ben is. Ha relatív jól akarsz haladni naponta kell foglalkozni mindennel, az új anyagokkal. Az orvosi nagyobb hivatásérzetet kíván.


A javaslatom az, hogy keres egy pályaválasztási tanácsadót sokat lendíthet -hogy stílusos legyek- a kari ereden:D

2011. máj. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!