Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE vagy CORVINUS nemzetközi...

ELTE vagy CORVINUS nemzetközi tanulmányok?

Figyelt kérdés
tapasztalatokra lennék kíváncsi, meg esetleg még arra, hogy a corvinuson bele tartozik-e a képzésbe a nyelvoktatás? úgy tudom, hogy ELTE-n külön kell fizetni érte
2011. máj. 24. 00:26
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Sajnos saját pénzből esélytelen, hiszen szerény anyagi helyzetű családból származok, dolgozni - mint ahogy te is írtad - nincs idő. :)

Németországba van ösztöndíj, akár teljes mesterképzésre, és olyan szak is, amely passzolna az érdeklődési körömbe, és itthon abszolút nincs. Talán második mesterdiplomának megpróbálom, mellé pedig még 2-3 nyelvet elsajátítok.

Csak sajnos arról még fogalmam sincs, hol szeretnék dolgozni.

Köszönöm a kedvességedet és az infókat!

2011. máj. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Ugyan, semmiseg. Ha meg van kerdesed, szivesen valaszolok. :) Mindenkepp arra osztonoznelek, hogyha lesz kulfoldi lehetoseged, ragadd meg. Ha mar par eve kereso vagy, akkor masodik mesterdiplomanak be tudod vallalni, bar az is lehet, hogy teljesen mas fog addigra erdekelni vagy nagyon jo munkat kapsz es nem lesz erre szukseg. :) Remeljuk a legjobbakat, mert a mostani helyzet mindenhol elkeserito.
2011. máj. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

És mit gondoltok, külföldön lehet majd használni azt a tudást, amit a nemzetközi tanulmányokon szerzek meg? A legnagyobb gond, hogy a jövőmre félretett pénzből kezdem el költségtérítésen, mert sajnos nem lesz elég pontom, még a fizetősre is 397 (ELTE) vagy 431 (corvinus). Tudom hogy ez nem az a tipikus biztosan elhelyezkedős szak (mint pl. jogász, mérnök, orvos stb), de engem ez érdekel, a társadalom, az európai közösség és még az újságírás is. Ezeknek az alapját csak itt tudom megtanulni.. Eddig mindenhol azt hallottam, hogy hát nemzetközi tanulmányok az tök jó, és inkább vállaljam be ezt fizetősön, mert majd megtérül. Továbbra is mesterképzéssel képzelem el az egészet, egy barátom talán még az elhelyezkedésben is tud majd segíteni, az apja a mongol nagykövetségen dolgozik. Az a baj konkrétan még mindig nem tudom, hogy mit akarok, pedig már régen el kellett volna dönteni. Ha legalább nem menne el rá a pénz, nyugodtabb szívvel tanulnám, mert tényleg érdekes, és számomra értékes tudást ad. Remélem sikerül átvetetnem magam államira, mindent meg fogok tenni.

Egyedül nem mertem nekivágni külföldnek, de lehet, hogy ha egy év után is ilyen lesz az anyagi helyzetünk, valamint át sem vesznek államira, megpróbálkozom vele. Már most sem bírom ezt a pénztelenséget, hogy dolgoznom kell már középiskola mellett hogy ellássam magam normális ruhákkal, vagy bulizni tudjak menni. Elegem van az ország hangulatából is, igénytelen az egész, mindenki rosszkedvű, én nem itt akarom leélni az életem, és talán már most is fontos éveket vesztegetek. Annyira rossz ez a kilátástalanság :(

2011. máj. 24. 17:24
 14/21 anonim ***** válasza:

"mit gondoltok, külföldön lehet majd használni azt a tudást, amit a nemzetközi tanulmányokon szerzek meg?"


Az NT-n 5%, ha van az a tudas, amit majd a gyakorlatban tudsz hasznalni.


"A legnagyobb gond, hogy a jövőmre félretett pénzből kezdem el költségtérítésen, mert sajnos nem lesz elég pontom, még a fizetősre is 397 (ELTE) vagy 431 (corvinus)."


A corvinusos ismerosom is igy volt ezzel. O az, aki nem talalt munkat...szerinted ez miert eri meg? (felevente 250 ezer vagy nem tudom, hogy most mennyi eppen)


En biztos, hogy allamira mennek a helyedben foleg, hogy nem olyan jok az anyagi korulmenyeid. Azt is meg lehet csinalni, hogy Magyarorszagon megcsinalod a diplomat, utana kulfoldon mesz mesterkepzesre kesobb es addig tudsz ra gyujteni. Nem hiszem, hogy megeri a ktsteriteses, de ezt neked kell eldontened. Gondolom, hogy jo jegyeid vannak, inkabb hasznald ki az allami tamogatas elonyeit. Ez a szak nem olyan nagy szam, mint gondolod, hogy semmi mas nem adja meg a tudast. Aztan nehogy csalodj! A lenyeg, hogy ne band majd meg a dontesedet.

2011. máj. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

"én nem itt akarom leélni az életem,"


En ezt nem ertem...minek mesz akkora nemzetkozire? Mikor nagyon valoszinu, hogy azzal, amit ez a szak ad, kulfoldon is ideiglenesen, a magyar allam megbizasabol lehetsz kint, magyar allampolgarkent? Ez nem egy idealis valasztas annak, aki kulfoldre akar tartosan menni. Europaban vannak olyan orszagok, ahol EU-s diakoknak nincs tandij vagy alacsony. Nem lenne jobb ott tanulni kezdeni es arra szanni a tartalekodat?

2011. máj. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

kicsit késő lenne eldönteni, hogy akkor most egyedül nekivágok külföldnek. még 1 év után is kitalálhatom ezt, nem ezen fog múlni szerintem. Persze Magyarországon is szívesen maradnék, ha normális fizetéssel el tudnék helyezkedni azon a területen, ami érdekel, de valljuk be, a mai helyzetben erre nem lehet építeni .. Már megvannak a megjelölt tantárgyak, csak a sorrendet tudom majd változtatni. Amiből államira tudnék menni ezen a két karon (csak a két egyetem Társadalomtudományi karából jelöltem), az a társadalmi tanulmányok és a szociológia, de egyik sem érdekel igazán, és ezekkel a szakokkal az elhelyezkedés lehetősége 0-hoz közelít. legjobb esetben is 430 pontom lesz, az ELTE-n pedig tavaly 441 volt a nemzetközi tanulmányok állami.. Többektől hallottam már ezen a karon, hogy nagyon hajtott és átvették egy év után, én is ezt szeretném. Jó érettségiket írtam, de sajnos a matek nem megy, ezért a közgazdasági irány kizárt (azokból úgy is annyi van, nem lehetnék versenyképes), az informatikáról már lemondtam, a műszaki dolgokat nagyon nem szeretem, jogászként pedig rengeteget kellene tanulni, és én egyszerűen nem az a magolós típus vagyok, nem tudnám megszokni. Ami biztos, hogy ezen a karon jó lesz a közösség, érdekes dolgokat fogok tanulni, és szép éveim lesznek. Talán felelőtlen a ti szemszögetekből ez a felfogás, de úgy gondolom, hogy hosszútávon is csak abban lehetek sikeres, ami igazán érdekel (ilyen szempontból irigylem azokat, akiket a versenyképes szakmák érdekelnek). Emellett én egy ideig abban a hitben éltem, hogy egy NT-s diploma azért érni fog valamit a munkaerőpiacon, főleg hogy ELTE-s vagy Corvinusos.

Szerencsére a nyelv nekem nagyon jól megy, így mindig ott lesz egy lehetőségként, hogy kimenjek külföldre, Angliában még rokonom is van.

2011. máj. 24. 18:44
 17/21 anonim ***** válasza:

Nem felelotlennek tartalak, csak naivnak, mert nem tudod, hogy az egyetem nem olyan nagy dolog, mint ahogy most meg gondolod. Persze a legtobben a te korodban igy latjak, mi is nagy lelkesedessel vagtunk neki.


Te eleted, te dontesed, meg kesobb is tudsz valtoztatni. Nincs kobe vesve, hogy neked ezt kell elvegezni, ha nem tetszik. Ha meg tetszik, legalabb jo egyetemi eveid voltak. :) Az a lenyeg, hogy ne legyenek irrealis almaid/celjaid.

2011. máj. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Amugy nem tettel fel nagyon hasonlo kerdest korabban, par honapja? Remlik, hogy mi mar beszeltunk/valtottunk errol emailt vagy az nem te voltal?
2011. máj. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
nem én voltam
2011. máj. 24. 18:55
 20/21 anonim ***** válasza:

Szerintem nem felelőtlenség ezt a szakot választani, ha ez érdekel. Én is ezért jöttem ide, ezért maradtam, ezért hajtok és csinálok egy csomó pluszt mellette.

Az a legjobb, ha az ember azzal foglalkozhat, amit szeret csinálni. Csak annyi a lényeg, hogy ne legyenek illúzióid a szakkal kapcsolatban. Sajnos én amikor bekerültem, örültem, hogy meglett a sokéves tanulás gyümölcse, hurrá, aztán jött a hidegzuhany, hogy a java még csak most kezdődik.

Egyébként tényleg jó a közösség, a diákélet. Ha a Corvinusra jössz, szeretettel várunk a Széchenyi Szakkollégium programjain ;)

2011. máj. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!