Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Két szak végzése egyszerre...

Két szak végzése egyszerre (egyetemen)?

Figyelt kérdés

Olyanra van lehetőség egyetemen, hogy párhuzamosan végezzek két képzést? (vagy két alapképzést, vagy egy alap és egy felsőfokú képzést egyszerre) Most jelentkeztem, de egy évet halasztok, úgyhogy ha újrafelvételiznék jövőre és összejönne mind a kettő, akkor lehet egyszerre kezdeni? Mennyire bonyolult két szakot vinni? (gondolok itt időbeosztásra, meg hogy 2-t kellene tanulni egyszerre)

Még annyi hogy a minor elvileg erre szolgálna? mert nem igazán értem a minorszakokat hogy vannak... :S


2011. júl. 5. 10:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

A minor nem teljesen erre való.


Lehetőséged bármikor van rá. Az állami támogatott képzéseknél van jelentősége a párhuzamos képzés megnevezésnek. Ez azt jelenti, hogy az egymás mellett végzett féléveid egynek és nem duplán számítanak. Akkor van erre lehetőséged, ha a második szakodat az első szakod maximum 3. félévében elkezded.

Az egy év halasztásra figyelj, mert nem minden egyetemen lehet egyből halasztani.

Mennyire nehéz? Sok egyszakos is sír orrba szájba, sok 2 szakos pedig meg sem nyikkan, nagyon szubjektív, a szakok is döntőek ez ügyben. Van ami mellett lehetetlen egy másik szakot végezni, van amelyiknél pedig simán vállalható.

2011. júl. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Annyira bonyolult, amennyire téged érdekel az a két szak. Ha mindkettőt szereted, és szívesen foglalkozol vele, akkor nem lesz nehéz. Nekem biztos nehéz lenne, mert én teljesen más dolgokkal (is) szeretnék foglalkozni.
2011. júl. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :) Az a helyzet hogy elég sok irányban érdeklődöm. Most közgazdasági suliban tanulok, germanisztikát jelöltem meg és amellé gondolkozik valami gazdasági szakon (pl. gazd. menedzsment vagy nemzetközi tanulmányok) vagy andragógián. Vagy egy fsz. idegenforgalmi szakmenedzseren.

A halasztást megkérdeztem, ezen az egyetemen szerencsére lehet :)

2011. júl. 5. 10:40
 4/16 A kérdező kommentje:
2. köszi!! :) én is ebben bízom, ha mindkettő érdekel akkor azért elvégezhető.
2011. júl. 5. 10:40
 5/16 anonim válasza:
100%
én is egyszerre szeretnék tanulni biológiát és germanisztikát....a biológia az életem, de annyira imádom a német nyelvet, hogy már tudom, egész életemben bánnám, ha nem foglalkoznék ezzel is komolyabban...majd meglátjuk mi lesz....mindenesetre sok sikert kívánok neked!:)
2011. júl. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszi! Neked is sok sikert hozzá!! :) jó tudni h. nem én vagyok az egyetlen aki így gondolkozik!
2011. júl. 5. 12:56
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jól összepasszolnak a szkjaid, biztos nem lesz belőle gond. Ha pedig mégse akar összejönni együtt, akkor valamelyiket tudod még utána is halasztani, vagy éppen felváltva, de szerintem biztos, hogy menni fog együtt!
2011. júl. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Arra gondolok hogy maximum utolsó évben passziváltatnám az egyiket. Amúgy jól értem hogy ha pl. 3 év alatt elvégzek kettőt akkor az 6 félév állami támogatásnak számít és nem 12nek? és még egy dolog: ilyenkor újra kell felvételiznem vagy bármit választhatok? :)
2011. júl. 6. 22:53
 9/16 anonim ***** válasza:
84%
Igen, hatnak számít tizenkettő helyett, de ez az esetben annyira nem fontos. Azonos képzési ciklusra már úgysem használhatnál fel féléveket, hiszen lesz végbizonyítványod (kettő is) alapképzésen. Mesterképzésre úgyis marad féléved, lényegtelen, hogy most 6, 7 vagy akár 8 félévedbe került elvégezni az alapképzést. Viszont a mesterképzést is lehet párhuzamosan végezni, úgyhogy ha azt is duplán akarod végezni, akkor majd azelőtt is illik passziválnod 2 félévet, különben a 2. mestered fizetős lesz onnantól kezdve, hogy befejezed az elsőt. Persze ha teljesen egyszerre végzed, akkor nem fenyeget ez a veszély. De szerintem még távol vagy ettől :)
2011. júl. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Lemaradt:

Természetesen újra kell felvételizned.

2011. júl. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!