Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A felvi.hu mennyire hivatalos?

A felvi.hu mennyire hivatalos?

Figyelt kérdés
Tehát az a kérdésem, hogy ha a felvin látok valamilyen információt, az mennyire tekinthető hivatalosnak? Vagy csak akkor válik hivatalossá, ha határozat küldenek postán?
2011. aug. 1. 19:55
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*határozatot :)
2011. aug. 1. 19:56
 2/11 anonim ***** válasza:
Pontokra gondolsz? Akkor a határozat a hivatalos. Minden egyéb esetben a jogszabály, a felvi is ezeket tartalmazza érthetőbb nyelven.
2011. aug. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem a pontokra gondoltam, hanem pár hónapja elküldtem egy fellebbezést,(rosszul számították ki a pontjaimat) és a máig nem kaptam rá választ... A felvin láttam hogy elutasíttották, de mivel hivatalos válaszlevélben nem indokolták meg, hogy miért, ezért utána nem nagyon tudtam intézkedni. (Annak ellenére, hogy a felvin kiírták hogy az OH ír válaszlevelet)
2011. aug. 1. 20:45
 4/11 anonim ***** válasza:
oh levél az irányadó
2011. aug. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Azt a fellebbezést el kellene küldeni megint. Asszem augusztus 17-ig lehet.
2011. aug. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
már 3x küldtem...június eleje óta. :S
2011. aug. 1. 22:07
 7/11 anonim ***** válasza:

Az nem fellebbezés volt.

A ponthatárok kihirdetése után, ha jogi problémád van, akkor kérhetsz jogorvoslatot, ez már jóval hivatalosabb.


"A besorolási határozat ellen a döntés közlésétől (ennek hiányában a tudomásra jutástól) számított 10 munkanapon belül fellebbezés nyújtható be. A fellebbezési jog nincs meghatározott jogcímhez kötve, fellebbezni bármely sérelmezett okból lehet. (Bővebben a Tájékoztatóban. A jogorvoslati kérelem formanyomtatványa letölthető a Kérvénytárból.)"


Bővebben itt:

[link]

2011. aug. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A ponthatárok kihirdetése előtt 2x küldtem levelet (jogorvoslati kérelmet), hogy rosszul számolták össze a pontjaimat. Július 21. után pedig szintén küldtem egyet. Egyikre sem kaptam még választ...
2011. aug. 1. 22:33
 9/11 anonim ***** válasza:
A ponthatárok után milyet küldtél? Rendes, levélben, a fellebbezés formai követelményének megfelelően, vagy azt is e-felvin? Az e-felit felejtsd el, azt 18a után a kutya sem nézi.
2011. aug. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
mindegyiket postai úton, az OH-nak címezve...a ponthatárok kihirdetése után pedig letöltöttem a jogorvoslati kérelem mintát és az alapján írtam meg a levelet.
2011. aug. 1. 23:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!