Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha orvosi egyetemekre jelentke...

Ha orvosi egyetemekre jelentkezek jövőre akkor az év végi jegyeknél ötödiknek mindenképpen a kémiát vagy biológiát kell beírnom vagy beírhatom az éneket? És ha beírhatom ahhoz lenne még kérdésem. Többi lent.

Figyelt kérdés
A gimnáziumban 9 és 10. -ik osztályban ötös voltam énekből.11. -ik osztályban nem volt ének óránk.12. -ik osztályban a második félévben volt csak ének és a bizonyítványban nem szerepel külön hanem össze voltak vonva az ének, média, dráma jegyek és művészetek néven szerepel. Ez esetben a 9 és 10. -es jegyeket írjam be vagy a 10,12-es jegyeket? Nem lesz baj, hogy a 12. -es bízonyítványban nem ének van hanem művészetek?
2011. aug. 5. 16:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
jesszus
2011. aug. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Az Adyba vagy drámás mi?

Na figyelj, ha nem vagy jó kémiából akkor igazán érdemes elfelejteni az orvosit, mert ott elég töményen kapod.

Általában az orvosira három tárgyból kell viszonylag jól teljesítened a gimibe ha sikeresen akarsz felvételizni és bent is maradni.Kémia /legfontosabb/ biosz és fizika /ez az összefüggések miatt kell/ szóval ha olyan jegyeid vannak már gimibe a fenti tantárgyakból, hogy vállalhatatlan a jelentkezéskor akkor érdemes elgondolkodni egy másik felsőoktatási intézményen vagy emelt kémia és biosz érettségit csinálni.

Nem elkeseríteni akarlak de az orvosin ez a realitás.

Az Ady-t azért kérdeztem, mert én is oda jártam, de ha tényleg érdekel az orvosi keress fel egy magántanárt, mert a kémia oktatás a drámás növendékeknek egy vicc.

2011. aug. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdést alapból viccnek szánta... :P
2011. aug. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem vicc.Biológiából és kémiából is ötös voltam csak azért kérdezem hátha véletlenül jövőr enégyes leszek.
2011. aug. 5. 16:16
 5/15 anonim ***** válasza:
De most tényleg azt hiszed, h az ének beleszámít bármibe is?
2011. aug. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Elvileg be lehet írnni az éneket.
2011. aug. 5. 16:21
 7/15 A kérdező kommentje:
-n.Amúgy tényleg az Adyba járok.
2011. aug. 5. 16:21
 8/15 anonim ***** válasza:

Második vagyok!

Ne butáskodj már, dráma jeggyel akarsz felvételizni az orvosira?

És komolyan mondtam, hogy ha drámás vagy keress egy magántanárt, mert anélkül nem fog menni az emelt kémia és biosz és ez bizony már alapbelépő most az orvosira.Nézd meg a ponthatárokat

Abban pedig ne is gondolkodj, hogy esetleg négyes leszel, mert ha dráma tagozaton négyes vagy kémiából az kb azt jelenti, hogy egy normál tagozaton hármas!Ez nem vicc.

És ez igaz a matekra, a kémiára, a fizikára és a bioszra is.Ez egy humán tagozat mások a követelmények, bármit is mondd a tanár.

Én azóta túl vagyok a Corvinuson és gimibe soha egy négyesem nem volt matekból /dráma tagozaton/, de az első hónapban, csak pislogtam, míg egy sima tagozatos azt mondta, ja ezt is vettünk meg ezt is.Hát köszi.

Szóval a reál tárgyak kapcsán sok minden kimarad és nem is olyan részletes.

Szóval tudom én, hogy a drámásokat a suli vezetése dédelgeti, de hidd el ez csak arra elég, hogy ne kelljen hülyére tanulnod magad egy töri vagy magyar szakon, színművészetire sem nagyon vették fel onnan az embereket, már aki olyan hülye volt, hogy arra jelentkezett.

Ezt csak azért írtam le neked, hogy lásd a realitásokat.

Egy dráma tagozat konkrétan nem ér semmit, személyes tapasztalat, csak arra jó, hogy félre vezessék az embert és sajnos azt kell tapasztalni, hogy az ilyen tagozaton végzett emberek 80%-a túlértékeli magát.

Szóval nem kioktatás hanem segítség, mert nagyon csúnyán arcra lehet esni ha a reál kapcsán mész tovább.

2011. aug. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Olyat írhatsz be ötödiknek, amit min. 2 évig tanultál, ha tovább, akkor az utolsó két évet kell beírni.

Amúgy szerintem se az énekkel próbálkozz, mást nem tudsz beírni ? Mert orvosira minden kell, csak az nem.

Kőkemény kémia, fizika, biosz, meg nem árt, ha matekból jó vagy, mert számolni is kell azért bőven első évben. Vagy nyelvek esetleg...

2011. aug. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Egyet értek, nem kell mindenből emelt szintet írnod, de ha valaki nem tudna megírni egy matek, kémia, biológia és fizika emelt szintű érettségit legalább 80%-osra, az biztos, hogy az első évet nem tudja végigcsinálni az orvosin.

Unokaöcsém most harmadéves a DOTE-n, a TAG-ba járt biosz- kémiára, megyei OKTV első kémiából, harmadik bioszból az országoson kémiából 9. és még ő is gyakran vakargatja a fejét vizsgaidőszakba.Nem azért mert nem érti, hanem nagyon feszített a tanterv az orvosin és nincs idő lemaradni.

2011. aug. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!