Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Választanátok újból az orvosi...

Választanátok újból az orvosi pályát, orvosisok, orvosok? Nem bántátok meg a döntéseteket?

Figyelt kérdés

Már egyszer feltettem ezt a kérdést, és 33 válasz jött, mind a rezidensek pénzéhségét pocskondiázó, kérlek benneteket, kíméljetek meg ezektől újból.


Szóval az érdekelne, hogy szeretitek-e a munkátokat, és melyik részét szeretitek/nem szeretitek, és úgy őszintén, ajánljátok-e egy 18 éves lánynak hogy belevesse magát?

(Egyébként én tényleg nem a pénz miatt szeretnék orvos lenni, hanem amiatt, hogy segíthetek másoknak; emellett mást el sem tudnék képzelni magamnak)

Köszönöm előre is :)


2011. aug. 14. 17:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Én fogorvos vagyok, de nem bántam meg, voltak mélypontok, de bármikor újrakezdeném.

(És nem magánrendelőben dolgozok, hanem egy SZTK-ban, tehát az álomfizetés sehol-még mielőtt valaki megvádolna.)

2011. aug. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én még nem vagyok orvos, most fogom elkezdeni a harmadévet.

Nem bántam meg, és még egyetlen egyszer sem jutott eszembe az, hogy mást kellett volna választanom. Egyszerűen imádom, semmi más nem érdekel olyan szinten, hogy egész életemben foglalkozzak vele.

Viszont néha eléggé megvisel. Iszonyat stresszes, sokakon látom, hogy a saját egészségük megy rá a tanulásra...


Viszont a 3 év alatt jeléentősen megváltozott a nézetem azt hiszem, Mikor elkezdtem, akkor úgy voltam vele, hogy nem érdekel mennyit fogok keresni és mennyire lesz szar, mindnképpen itthon maradok. Ha havi 90ért, akkor annyiért.

Ma már nem így gondolom. Szeretnék családot, gyerekeket, normális életszínvonalat. Nem gazdagságot, milliókat, medencés házat és sportkocsit, csak egy teljesen átlagos, normális életszínvonalat.

És ha ezt itt nem tudom megteremteni, akkor nem lesz bűntudatom, ha külföldre menekülök. Első sorban itthon szeretnék maradni, de ha nem változik a helyzet, akkor nem fogom magam testileg és lelkileg tönkretenni.

2011. aug. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!