Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A szívemre vagy a szüleimre...

A szívemre vagy a szüleimre hallgassak?

Figyelt kérdés

Jövőre érettségizem, és nem tudom, mi lesz velem... Régi álmom, hogy musical színésznő lehessek, de a szüleim nem támogatnják ezt az álmomat, azzal a kifogással, hogy ott nagyon nagy a harc a fiatalok között, hogy ki melyik színházhoz kerül be... stb és satöbbi... Valamiért nem látnak benne biztos jövőt, viszont én imádom a színházat, és annak a világát. Tudom, hogy nem így akarják felnyitni a szemem a nem létező tehetségemre, azt is tudom, hogy támogatják más zenei tevékenységeimet (így azt is, hogy megpróbályam az énekesi karriert is, akár egy tehetségkutató segítségével, akár a magam útján), mégis akkor lennének a legboldogobbak, ha valami "normális" egyetemre mennék. Olyan iskolákat soroltak fel nekem, melyek érdekelnek, de elképzelni nem tudom ott magam. Most mi legyen? El vagyok keseredve. :(

Nem szeretnék a szüleimnek csalódást okozni, de kínozni sem szeretném magam, s így attól félek, hogy életem végéig azzal a bizonyos "mi lett volna, ha..." mondattal kell élnem. Hogy öregkoromban elmegyek egy musical előadásra, s könnyes szemmel gondolok vissza arra, hogy élhettem volna az álmaimnak is... Úgy érzem, nem találom a helyem... bárcsak ne kéne dönteni.


2011. aug. 23. 11:32
 1/5 A kérdező kommentje:
És lány vagyok, bár ez nem tudom, hogy mennyire számít.
2011. aug. 23. 11:41
 2/5 anonim válasza:
Én igazából a saját utamat szeretem járni! Elhiszem, hogy nem szeretnél csalódást és miegymást okozni, de szerintem hallgass a szívedre! Bánni fogod egyszer, mikor nem azt a munkát végzed amit szeretnél...
2011. aug. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Volt egy osztálytársam, érettségi előtt 1 évvel kezdett színitanodába járni, és kitalálta, hogy ő musicales lesz (jelzem, énekelni akkor sem tudott, most sem tud szegényke). Felvételizett a GNM-re, fel is vették, és imádja, jó eredménnyel végzi, bár belátja, húzós. 1 év alatt már színdarabokat is tanultak, amikkel jártak fellépi, ezzel pénzt is keresett, nem keveset.


Hajrá!

2011. aug. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
az én barátnőmnek viszont negatív tapasztalatai vannak. 8 éves kora óta színészkedett még a helyi színházban is, drámázott, állandóan verseket meg prózákat tanult, minden éretségije 90% felett volt... 6 éve próbálkozik, hogy felvegyék a Színművészetire, sikertelenül .
2011. aug. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Hát igen, magam sem tudom, hogy mi legyen. Az biztos, hogy rengeteget kellene tanulnom, készülnöm a fellépésekre, fejben tartani minden szöveget, de valahogy vonz ez a világ, főleg a színpad és a zene miatt. A zene az én korlátlan gyógyszerem, s remélem segít eligazodnom a fontos döntések között. :/
2011. aug. 24. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!