Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Főiskolán ki jogosult az...

Főiskolán ki jogosult az államilag támogatottra, vagy kinek van rá esélye? És hogy a diplomához egy vagy két nyelv e kell? Meg hogy elég-e nyelvből az alapszint? És mennyi pontot lehet kapni családi állapot miatt (nekem mindként szülőm elhunyt).

Figyelt kérdés
2011. aug. 24. 13:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Mindenkinek finanszíroz az állam (asszem) 12 félévet. Csak el kell érni az államilag finanszírozott szakra a ponthatárt.

Hogy egy vagy két nyelv kell e, ez jó kérdés, de tervben van, hogy hamarosan már nemcsak a diplomához, hanem a felvételhez is kell nyevvizsga. De perpill sulija válogatja a nyelvvizsga-követelményeket: én nyelvszakra jártam, azon felül egy alapfok kellett, tudok olyant, ahol alap+közép, sok helyen két középfokú szakmai.. sztem senki nem tudja, mi lesz, mire odakerülsz.

A pluszpontokról meg fogalmam sincs, én már régen felvételiztem.

2011. aug. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igaz én levelezőre járok, de nálunk az én szakomnál alapból 3 nyelvvizsga szükséges.

1 alap, 1 közép, 1 üzleti nyelv.

Mind a három nyelvnek másnak kell lennie!

2011. aug. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A nyelvből minimum középszint kell, van, ahol kérnek szaknyekvvizsgát is, államira az jogosult, akinek megvan rá a pontja (elég jó érettségit ír, és elég jó jegyei vannak), ez minden évben változik, a pluszpontok szintén változnak, de te elvileg hátrányos vagy, így járni fog valamennyi, jár ugye neked az árvasági, és ha megpályázod, kapsz szoctámot is az egyetemtől. Ha kollégiumba mész, akár olcsóbb is lehet, meg jár egy rakás kedvezmény, természetesen anyagi jellegű, ingyen diplomát hátrányos helyzetért sem adnak.
2011. aug. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
értelemszerűen mindenről kell papírt szerezni - hátrányos helyzet, stb -, különben felejtős, előző voltam
2011. aug. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget :-)
2011. aug. 24. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!