Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen szakmát javasoltok a...

Milyen szakmát javasoltok a pályaválasztás előtt álló fiamnak?

Figyelt kérdés

Tudom, nem pontosan ide illő ez a kérdés, de gondolom, itt találhatok olyan embereket, akár felnőtteket, akár fiatalabbakat is, akik talán jó ötletet is tudnának adni. Előre is köszönöm mindenki válaszát! Egyedülálló anya vagyok, most nyolcadikos a nagyfiam,(neki fogalma sincs róla, mit szeretne, mi lenne neki jó), megpróbálom hát jellemezni őt:

A pozitív tulajdonságai -

Az iskolában jól teljesít szinte minden tantárgyból, a bizonyítványa mindig ötös, de nem teljesen. Tanulni itthon nem szokott-nem szeret, az eredményeit úgy éri el, amit az iskolában megjegyez és elraktároz a fejébe. Alsó osztályban a tanító néni Waldorf iskolába küldte volna, mert azok a tantárgyak amik nem érdekelték, nem tudták lekötni a figyelmét. Kedvenc tantárgyai a műszaki oktatás, a metematika és a számítástechnika. A Tv-ben tudományos csatornák adásaiból rengeteg tudományos és műszaki információval rendelkezik. Fejlett az igazságérzete, illemtudó, zárkózott. Társaságban visszahúzóckodó, kisebbeket megvédi, társai szivesen bíznak benne. Itthon szivesen segít a konyhában, jó izléssel válogat az ételekben, szivesen el is készíti őket. Hatalmas testi ereje van, erős markolása, nagyon jól tud pl. fájós testrészeket megmasszírozni. Türelme is van hozzá. Külső megjelenésében szinte tökéletes, Adoniszi, de ő ezzel nem foglalkozik. Szeret éjjelente olvasni, főleg történelmi és ifjusági regényeket. (Pl:az Egri csillagokat 10 alkalommal olvasta el). Van egy motorja, szívesen használja, szeret bevásárolni eljárni, de a szórakozás és a másik nem még nem érdekli. Nemrég elvégzett egy elsősegély tanfolyamot, sokra tartották őt az előadók, de hosszabb távon nem érdekelte a dolog. A káros szenvedélyeket mereven elutasítja. Jó céllövő, szereti a fegyverekkel kapcsolatos dolgokat. Paint-ball versenyeken mindig győzedelmeskedik, szereti a rendőrségről és a katonaságról szóló híreket. Felnőttesen öltözködik, ruháit a vadász szaküzletekben próbáljuk beszerezni neki.

Rossz tulajdonságai:

Az őt nem érdeklő dolgok teljesen hidegen hagyják. Rengeteget számítógépezik, de sajnos csak játszik a gépen, hajlamos minden másról megfeledkezni. Nagyon rossz a hallása, a helyesírási kézsége. Az idegen nyelvekben teljesen elveszik. Nem ad a higiéniára eleget. Zárkózott, nehezen nyílik meg mások felé és számára nem fontos a kommunikáció. Erejéhez képest elég nagy a lustasága, lomha, nagyon szeret lustálkodni és aludni, reggelente nehezen ébreszthető. Csak a rárótt feladatokat látja el, önmagától házimunkába nem fog bele.


Kérem, ha valakinek bármi ötlete beugrik ennyi informácíóból, irja meg nekem! Lehet, hogy segíteni tudna a jó döntésben.


2009. nov. 6. 15:57
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
49%
Vendéglátás.Előszőr középiskol,majd főiskola,legyen diplomája is.És mehet is külföldre dolgozni.Ha pedig itthon gondolkodik,mindenképpen valamilyen szakmunkát ajánlok,egyre kevesebb van.
2009. nov. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim válasza:
93%
Szvsz elsőnek egy gimnázium,aztán hátha megjön a kedve valamihez.Vagy esetleg műszerésznek,aztán az érettségi után vmi műszaki főiskola,stb.Nekem egyenlőre ennyi ugrott be.
2009. nov. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
67%
jaja, pincér. csak adjon a higiéniára többet, a hallás tök mindegy, zajos helyen úgyse érne sokat.
2009. nov. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
75%
Mindenkeppen informatikaval kapcsolatos dolgot valasszatok, pl programozo, ... es ha lehetoseg van ra,akkor angol szakra menjen. Igy barhol lakik majd (otthon, vagy kulfold) mindenhol lesz ra kereslet.
2009. nov. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
87%

Hivatásos katona.

(Bár később majd ahhoz is kelleni fog neki idegen nyelv, ha szeretne külföldi misszióba menni. Általában a jobbak, a kalandot keresők szeretnek oda menni a veszélyek ellenére is. Te, mint az anyja elviselnéd ezt? Mert más szempontból nagyon neki való.)

2009. nov. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
93%
A ket valaszolonak,akik a pincer szalmat irtak - nem ad eleget a higieniara, nem szeret kommunikalni es rossz a hallasa! Olvassatok el a szoveget, mielott valaszoltok!!!!!!!!!!
2009. nov. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy ennyien írtok, alig várom, hogy hazaérjen a fiam és megmutassam neki az ötleteket!
2009. nov. 6. 16:12
 8/32 anonim ***** válasza:
48%

vhol eléggé szomorú sajnos, hogy a mai gyerekeknek fogalmuk nincs mit akarnak majd meg nincsen céljaik. max sokaknak annyi, hogy legyen soksok zsé.


Annó amikor én pályát választottam, akkor se volt mindenki céltudatos, de azé többnyire tudták az emberek mit akarnak. Ma már ha megkérdezel egy gyereket mi lesz belőled? akkor röhögve mondja, h nem tudja(nem is érdekli).


nem felt a fiadról írok most, csak megjegyeztem. Olyat válasszon amihez kedve is van, mert különben elcseszi.

2009. nov. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
81%
Egyértelműen informatikus.
2009. nov. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Igen, így van, de ez nem csak a mai gyerkekre jellemző. Jómagam lassan 25 éve, hogy pályát választottam. - Rosszul. Elektrotecnikát tanultam, ma pedig kereskedő vagyok. Ha lett volna még néhány év gondolkodási idő, akkor egészségügyet tanultam volna. Sokat számít sanos hogy milyen életkorban kell ilyen nehéz döntést meghoznunk.
2009. nov. 6. 16:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!