Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tanácsolnátok egy pályavál...

Mit tanácsolnátok egy pályaválasztás előtt álló fiatalnak?

Figyelt kérdés

20 éves leszek pár hónap múlva. Érettségim megvan, OKJ képzésen voltam két évig. Tanultam, kicsit dolgoztam is, de egyetemre kell mennem.


Nehéz a döntés, mert nem tudom mit akarok a legjobban. Nagyon sok minden érdekel, de egyet lehet csak választani.


A lehetőségeim: gyógytornász,szociális munkás, molekuláris bionika, sportmenedzser, ifjusági segítő.


Szeretnék jól keresni de úgy, hogy nem gyűlöljem amit csinálok.


Ha bármilyen más ötletetek van szívesen hallom, ha megtudjátok indokolni.


Érettségieim:

matek közép 80%

töri közép 83%

magyar közép 60%

kémia közép 70%

biológia emelt 55%

Angol emelt 83%


Úgy érzem hogy semmire se megyek ezekkel az érettségikkel. A jobb helyekre még fel se vesznek vele :(


2011. dec. 26. 13:31
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Szeretem a matekot, de a programozás nagyon távol áll tőlem.

Egyszer kellett internetes honlapot csinálnom, de nem sok segítséget kaptam és épp hogy csak összekapartam valamit.

Megtudom tanulni, HA megtanítanak rá.

2011. dec. 26. 19:59
 12/13 anonim ***** válasza:

Ha nem tervezel gatyába rázódni programozás(és fizika, matek, kémia) terén, akkor a bionikát nem ajánlom. Tapasztalatból beszélek, jártam oda. In medias res volt az egész, az elméleti óra szart sem ért, a gyakorlatin irreális elvárások voltak és csak azok tudtak belekezdeni a feladatok többségébe, akik sztech szakközépből jöttek, másoknál fbookozásba torkollott az óra. A html honlap készítésnek pedig nincs sok köze a programozáshoz, az nem is programíró nyelv. C++-t érdemes próbálgatni, előtte Pascalt pl. kezdetnek vagy Visual Basicet.


De, ilyen irányokba orvosi, gyógyszerészeti, vegyészmérnöki (utóbbi kettővel a gyógyszerkut.ba) végzettséggel is el lehet menni.

2011. dec. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Hát ha gyatába kell rázódni, akkor gatyába kell rázódni. Mikor bekerültem gimibe ott is belekellett jönni egy csomó dologba, csak tényleg lehet hogy túl sok lesz ez egyszerre. De meg kell próbálnom...
2011. dec. 26. 20:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!