Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ez csak szerintem hülyeség és...

Ez csak szerintem hülyeség és kitolás az emberrel? Kezdek elbizonytalanodni. Mit gondoltok van okom már most félni?

Figyelt kérdés

[link]


elolvastam és a szívem megállt kb. még van 2 évem a gimiből de már félek. mindenféleképpen jogi egyetemre szeretnék menni de ha ez még akkor is hatályos lesz mikor odakerülök nemtudom mi lesz. nemlenne arcom még inkább "élősködni" és szerintem a szüleimnek se lennének milliói csak arra hogy én tanulhassak...bankok szolgája se szeretnék lenni esetleges kölcsönök stb miatt.. annyira utálom hogy ilyen fiatal vagyok...mire odakerülök nemtudom mi lesz. anyuék szerint még feleslegesen aggódom mert 2 év alatt sok minden változhat de nem megy. az az igazság hogy ezek a hírek láttán egyre inkább elmegy a kedvem a tanulástól... napról napra feleslegesnek érzem az erőfeszítésemet, mert külföldre csekély esélyem van kijutni itthon meg ha így halad a rendszer mivel nem szülöm a pénzt mehetek koldulni...


2012. jan. 5. 18:30
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj, ezt senki se tudhatja, hogy javulni fognak e a dolgok, szerintem nem ...

De ne így állj hozzá! Tudom, hogy ez nem vigasztal, de próbálj úgy hozzáállni, hogy ez még jobban motiváljon a tanulásra, hogy akard elérni, hogy te lehess a legjobbak közt, akiknek mégis sikerül felvételt nyerniük, és tegyél meg érte, amit csak tudsz. Jogászként úgyis rengeteget kell majd tanulnod, így legalább már előre belerázódsz.

Ennél jobb tanácsot sajnos nem tudok mondani, de tényleg próbálj erre gondolni, talán ez az egy segíthet, és ki tudja addig még változhat is,

2012. jan. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

10/11 -gyel maximálisan egyetértek.

Túlképzés van. Csak a legjobbak tudnak elhelyezkedni.

Minek képezzenek az állam pénzén munkanélkülieket.

Be akarsz kerülni? Legyél a legjobb!!

Ha nem éred el a pontot, akkor nem lenne esélyed.


Persze ez picit sarkított, nem lehet mindent egy érettségi alapján megítélni, de így van. Túl drasztikusra sikeredett, lassabban kellett volna, de nincs rá idő.

Ja és én is most érettségizem, és megyek egyetemre.

Nekem ezek alapján kell döntenem, bő 1 hónapon belül.

Mondjuk legalább infóra megyek, jobb helyzetben vagyok.

2012. jan. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Én 2014-ben érettségizek,rossz világ lesz a közoktatásban (valószínűleg) ....

Egyébként várjatok még pár hetet,lehet,hogy államcsőd is lesz,akkor aztán semmilyen téren nem lesz jó az embereknek.

Persze ne legyünk pesszimisták,de most nehéz derűsen látni a jövőt!:)))

2012. jan. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!