Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van még értelme hozzákezdeni?...

Van még értelme hozzákezdeni? (orvosi)

Figyelt kérdés

Politológiára készültem már elsős gimnazista korom óta.

Tavaly sajnos nem sikerült a nyelvvizsgám, így lecsúsztam az egyetemről, így inkább halasztottam egy évet. Gondoltam, majd idén megcsinálom a nyelvvizsga szóbeli részét, és biztosan bekerülök (emelt szintű érettségit már tavaly megcsináltam). Persze a kormánynak köszönhetően kezdhetek mindent elölről, mert erősen kétlem, hogy sikerülne jó egyetemre bekerülnöm államilag támogatottra, fizetősre meg nem telik (milyen meglepő).

A kérdésem az lenne, van-e értelme jövőre kémia+biosz érettségit tennem, és jelentkezni az orvosira, vagy így (20 évesen) már ne gondolkodjam ilyesmiben, és próbáljak maradni a tervezett szakomnál. Szívesen mennék én más reál szakra is, de egyedül biológiából vagyok jó (és ez az egyetlen szak, amit szívesen el is végeznék, az akarat meg ugyebár alapfeltétel).

Köszi szépen a segítséget, sajnos azt hiszem sokunk rákényszerül immár a váltásra :(


2012. jan. 20. 23:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hát szerintem a korod nem lenne akadály, sokan nem 18 évesen kezdik el. De belegondoltál abba, hogy a jelenlegi törvény szerint 12!!!! évig itt kellene dolgoznod Magyarországon?

Ha mot felvételiznék, én emiatt erősen elgondolkodnék a dolgon, és lehet inkább külföldre mennék tanulni.

2012. jan. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ugyan, ha külföldre megy orvosnak, könnyen megkeresheti és visszafizetheti a 12 év tandíját.


Én inkább azt nem értem, hogy hogy jön a politológiából az orvosi, ne akarj mindenáron egyetemre menni, főleg orvosira, mert az nagyon durva, és nemcsak biológiából áll. Nem hiszem hogy bírnád (bocs).


Tarts ki az álmaid mellett, és kerülj be politológiára.

2012. jan. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

ó bárcsak lennék olyan okos :) de azt hiszem épp elég lenne itt elvégeznem az orvosit, nem még idegen nyelven :) az a 12 év valóban húzós, de egyébként sem terveztem külföldre költözni, nem mintha olyan jó lenne itt az élet, de nem tudnám itt hagyni a családom, a barátaim, az életem :S

arra is gondoltam, hogy abban a következő 1 évben, míg az érettségire készülök, elmennék műtős asszisztens képzésre, mindössze 1éves, ha nem sikerülne a felvételi, nem maradnék végzettség nélkül és biológia+kémia közeli tárgyakat tanulhatnék, így nem akadályozna a felkészülésben.. ennek van értelme? tudom sok a kérdés, de eléggé el vagyok most veszve, nem így terveztem a életem, nem a tanulás hiánya, a butaság az oka, egyszerűen nem készültem fel erre..

2012. jan. 20. 23:33
 4/11 anonim ***** válasza:
Jó, de miért kezdesz most kapkodva másik szakot keresni? Elmész OKJ képzésre, az jó. És addig tanulsz. De ahogy bioszt+kémiát tudnál tanulni, úgy a politológiára is fel tudnál készülni. Kétségtelen, hogy a kettő közül az orvosi ad biztosabb megélhetést, de nagyon nagy elhivatottság kell hozzá, és ha te már gimi első óta politológiára készülsz, akkor szerintem ez benned nincs meg és akkor ott ette meg a fene.
2012. jan. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

biológiából nagyon jó vagyok, egyszerűen a töri jobban vonzott a gimi alatt. azt mindenki tudja, hogy nehéz az orvosi, de ha mindenki így állna hozzá, senki sem menne oda :) egyébként kiskorom óta nagy álmom az orvosi, csak a politológia könnyebben járható útnak tűnt - eddig.

a tanulással nincs gond, 100%-os középfokú magyar és 85%-os emelt szintű töri érettségivel rendelkezem, csak úgy tűnik, ma már ez kevés :)

2012. jan. 20. 23:40
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy orvosira egyszerűbb bejutni, mint politológiára:) De szerintem ha kiskorod óta érdekel, hát próbáld meg. Biztos többre mész vele, mint a politológiával.
2012. jan. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
hát a ponthatárok alacsonyabbak (még a SOTE-n is), úgy értem, a jó egyetemekhez képest (ELTE, Corvinus - másban nem gondolkodom), és most, hogy, jócskán megcsapolták az államilag támogatottak számát - míg az orvosin emelték azt - igen, úgy gondolom könnyebb bejutni (az már más tészta, hogy én kezdhetem elölről) :)
2012. jan. 20. 23:50
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát csak azért valljuk be, a közép magyar nem egy nagy cucc. Nekem is 100% lett, pedig hát na...nem vagyok egy magyar zseni.

Orvosira viszont jövőre két darab emelt érettségi kell. És bizony a biosz, kémia, fizika nem egyszerű.

Ennek ellenére mondom, hogy ha ez az álmod hát próbáld meg, sok ember megcsinálta már:)

2012. jan. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 bensdorp ***** válasza:

Először is képzeld el magad sok év múlva, gondold ki, mivel is szeretnél foglalkozni! Csak a cél legyen meg, utána már bármit el lehet érni erős akarattal és sok küzdelemmel.


Ha politológia: tegyél egy emelt töri javítót + egy felsőfokút abból a nyelvből, amire egész évben készültél, és sikerülhet még idén.


Ha orvosi: emelt biosz és emelt fizika/kémia kötelező már jövőre. Ez sem lehetetlen, egy év rengeteg.


Ha pedig valami más, tudd, hogy nem szégyen nem egyetemet végezni, messze nem törvényszerű se a tekintély, se a kereset, a munka szeretete meg pláne nem.

2012. jan. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a segítséget, azt hiszem ezt még jól átgondolom :)

a felsőfokú nyelvvizsgát még idén leteszem, mint említettem, az írásbeli része már megvan :) politológiára azért biztos, ami biztos, beadom, ha az élet úgy akarja bekerülök, ha nem, hát belekezdek a kémiába :)

2012. jan. 21. 00:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!