Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Semmelweis vagy a Debreceni...

Semmelweis vagy a Debreceni Egyetem általános orvosi szak?

Figyelt kérdés
Melyiket érdemesebb választani?
2012. jan. 7. 15:25
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
S.E.:]
2012. jan. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
34%
SOTE
2012. jan. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
Ha vidéki vagy, akkor mindenképpen vidék. SOTÉ-n tömegképzés folyik, persze a se olyan rossz színvonalon, de nem ér fel a vidéki egyetemekkel.
2012. jan. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
Amelyik közelebb van a lakhelyedhez.
2012. jan. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Én is azt hallottam, hogy a Semmelweis a jobb, ráadásul az egyik legjobb orvosi egyetem EU-ban.


ma 16:55 - szerinted a vidéki (Debrecen, Pécs, Szeged) egyetemek színvonalasabbak, mint a Semmelweis?

Én nem tudom, de ilyen véleményt még nem olvastam. Am. vidéki vagyok, de a BP tömegközlekedésétől nem félek, gyakran járok fel Budapestre. :)


Mindkettő ugyanolyan messze van tőlem. A Semmelweisről azt hallottam hogy nehezebb, de jobb.

Egyéb vélemény? :) Nyugodtan írjatok! :)

2012. jan. 7. 18:05
 6/10 anonim ***** válasza:
85%

Igazából az orvosi egyetemek között nincsenek egetverő különbségek, DE a SOTE szerintem nem éri el a vidéki egyetemek színvonalát. Azért hiszik sokan, hogy az a legjobb, mert az van Pesten.

De nem szeretek a levegőbe beszélni, ezért meg is indokolom, hogy miért nem olyan jó a SOTE. Egyrészt van egy két ismerősöm, akik onnan jöttek vidékre, és ők állítják, hogy SOTE-n általában könnyebbek a vizsgák, mint mondjuk Pécsen. SOTE-n könnyebb négyes-ötösnek lenni állítólag, mint nálunk. Szerintük ott nem mennek annyira vérre a vizsgák. Továbbá a SOTE-n számomra érthetetlen módon nincs külön sejtbiológia oktatás, hanem be van integrálva az anatómiába. Számomra ez felfoghatatlan, mivel a sejtbiológia megértése rendkívül fontos a rákos megbetegedések kialakulásának megértéséhez, és mint tudjuk itthon a rák a második vezető halálok. Nekünk Pécsen ebből a tantárgyból ha jól emlékszem egy éven át hetente hat óránk volt, az anatómia után a legfontosabb tantárgy volt. Szigorlat zárta le, melyre én 10 napot készültem. Beszéltem SOTE-s diákokkal is ők az anatómiába integrált sejtbioszra kemény 2 napot készültek. Habár az is igaz, hogy náluk keményebben számon kérik az élettant, mint nálunk.

2012. jan. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én jelenleg Debrecenben tanulok, mert anno többen ezt tanácsolták és ez volt az első helyen (Pedig a pontjaim alapján nevetve felvettek volna Pestre is).

És most azon vagyok minden erőmmel, hogy átvegyenek Pestre... alaposan gondold meg :P

2013. jan. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Kedves utolsó válaszoló! Megtudhatnám, hogy mi az oka annak, hogy eljöttél Debrecenből??
2013. nov. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok az "utolsó válaszoló", haha :D

Leginkább a nagy távolság miatt akartam átjelentkezni Pestre, mert Debrecen nagyon nagyon messze van nekem de ezt csak akkor tapasztaltam már meg saját bőrömön amióta oda járok. De így hogy eltelt már egy év azóta hogy a fenti hozzászólást írtam, azóta változtak a dolgok, már túl vagyok az anatómia szigorlaton is, és megszerettem az egyetemet :) Bár a sok utazás még most is elég fárasztó, és Debrecen mint város sem lesz a szívem csücske, de az egyetemet tényleg nagyon-nagyon megszerettem. Tavaly nem sikerült átjelentkeznem, de nem bánom, mostmár nem is akarok :)

2014. jan. 21. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!