Az orvosi tényleg olyan nehéz, mint amilyennek mondják?

Figyelt kérdés

2012. jan. 26. 20:21
 1/7 anonim ***** válasza:
nem. egyik orvos sem isten, és egyik orvos sem tanult tanulhatatlant.
2012. jan. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi!!!

Egy kicsit megnyugodtam, de mindenki nagyon nehéznek állítja be, ezért egy kicsit megijedtem.

2012. jan. 26. 20:32
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nehéznek nehéz. De nem kivitelezhetetlen! S$gg kell hozzá, némi agy és szorgalom. És persze elhivatottság! Aki orvosira megy az nem nyávog ,hogy adott esetben péntek este is tanulnia kell, valamint örül, ha a vizsgán átmegy egy kettessel. De el lehet végezni, nincs olyan, hogy lehetetlen, csak olyan van, hogy kihívás :)
2012. jan. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%

Figyelj, az orvosin már rögtön mossák az agyad, hogy az a világ teteje, és az agymosottak terjesztik az igét.


A lényeg, hogy nem lehetetlen, semmi sem lehetetlen, minden bizonnyal több irány is van, ami legalább annyi szorgalmat, és tanulást igényel, mint az orvosi egyetem. De tanulni mindenki tud. mindenki.


A kérdés az, hogy mennyire bírod a strapát, a felelősséget, a nyomást, mennyire tudod vállalni a tetteid következményeit. Ha elszúrsz valamit, az nem csak kijavítandó papírmunka, hanem életek forognak kockán, de szerintem ezt tudod. Orvosnak lenni nem einsteinség, hanem bátorság, és felelősség.

2012. jan. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem valaki hajlamos eltúlozni. Azért az nem igaz, hogy semmire nincs ideje az embernek mellette és mindenről le kell mondania. Be lehet úgy osztani az időt, hogy barátokra és kikapcsolódásra. De azért sokszor tényleg lemondásokkal jár.

Meg tényleg sokat kell tanulni. De ált. az teljesít szarul aki nonstop csak visít, hogy neki milyen rossz. Aki fogja magát és rinya helyett leül tanulni, az átmegy.

De azért na...velem pont most volt az, hogy több, mint két hét folyamatos tanulás után (reggel 8-tól kb du. 5-6ig) megbuktam, pedig nem vagyok rossz tanuló.

Inkább azért rossz, mert elég nagy nyomás van az emberen. Itt nem tudod tologatni a dolgokat, nem az van, hogy nem sikerül vmi, akkor következő félévben felveszed és kész.

Itt ha vmi kötelező tárgyból elhasalsz, akkor kapásból egy év csúszás. És ugye alapból hosszú az orvosi, meg egy millió/félév, szóval nem tanácsos kicsúszni az államilag támogatott félévekből...

Egyébként nem egy évfolyamtársam szed nyugtatókat már..:/

2012. jan. 27. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
hozzállás kérdése. Nehéz, de ha vki higgadtan végzi és évközben is sokat tanul, akkor nem olyan brutális, de kemény. Vannak olyanok, akik túlizgulják a dolgokat és nyugtatókat szednek és pszichológushoz járnak, mert kikészítette őket az egyetem. Nekik az egyetem maga pokol.(nekem van ilyen csoporttársam). Én szerencsére nem az utóbbiba tartozom. Amúgy a másodév tényleg nagyon nehéz volt, nemcsak hétköznap, hanem a hétvégket is végigtanultam. Vizsgaidőszakról nem is beszélve. És még úgy is jópárszor kiraktak vizsgán. De nem adtam fel, küzdöttem és meglett az eredménye. Most 3madéves vagyok, ez az év már nem olyan brutális. Igazából nagyon fontos, h kitartó legyél és elhatározott. Ha elbuksz, akkor talpra kell állni és újra nekirugaszkodni teljes erőbedobással! Ez a titka.
2012. jan. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ja, és csak viszonyításképpen itt egy vizsgán nem 20-30 tétel van, hanem legalább 70-80, de anat szigorlaton 330, bikém szigón 150 tétel volt. Mindig elmosolyodom, amikor a tesóm az "egyetemi" vizsgájára készülve előző este kinyomtatja a kemény 8 db tételét. Na itt ilyen nincs, itt egész évben tanulni kell, de meg lehet csinálni.
2012. jan. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!