Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen feltételek vannak az...

Milyen feltételek vannak az orvosi egyetemre? Lehetőleg részletese.

Figyelt kérdés

Most még csak 9. es vagyok,de időben el szeretnék kezdeni készülődni...

Olyanokra gondolok, hogy hány százalékos érettségi kell, hány pontos felvételi, milyen tanulmányi átlag, és egyáltalán minden ezzel a témával kapcsolatosan, mert komolyan gondolom



2012. jan. 27. 16:37
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Részletesent akartam írni... bocsi

Ja, és ha számít, a Pécsi Tudomány Egyetemre szeretnék menni

2012. jan. 27. 16:39
 2/12 anonim ***** válasza:

Na, akkor nagy levegő... egyrészt a fene se tudja, milyen lesz akkor afelvételi. Másrészt azt sem leeht tudni, milyen lesz az érettségi, milyen lesz az érettségi százalékának átlaga. Egyébként a mostani szabályok szerint úgy is felvehetnek valakit, hogy a tanulmánmyi átlagát nem is nézik.


A lényeg, hogy sok kémia és biológia kell.

2012. jan. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Jó, de azért vane egy oylan sokéves átlag, hogy azért mégis kb..
2012. jan. 27. 16:50
 4/12 anonim ***** válasza:
59%
Ennek te is utána tudsz nézni. Mi sem tudunk mindent fejből és nincs kedvünk helyetted keresgélni... Ha nem vagy képes rá, akkor inkább ne is gondolkozz az orvosin
2012. jan. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ja, van egy olyan sokéves átlag, amit nagyjából kukába is dobhatsz, mivel 3 év múlva érettségizel, és az elmúlt három évben már megreformáltál az egész felvételi rendszert, és mellette még az érettségiken és a keretszámokon is jócskán módosítottak.
2012. jan. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Persze utánanéztem, és tudom is a "hivatalos" részét, csak én ikább valami személyesre lettem volna kiváncsi..
2012. jan. 27. 17:01
 7/12 anonim ***** válasza:
De akkor még mi a kérdés? A ponthatárokat Te is megnézheted, amiről mint mondtam, az idei évtől már nem releváns, hiszen változik a max. pontszám. Azt Te tudod, hogy erős érettségire, vagy pluszpontokra játszol-e.
2012. jan. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
140%-os biosz és kémia kell és a többi alap tárgyból is nagyon nagyon jó érettségid kell írnod, ennyi biztos. Amúgy meg a jóég tudja, mi lesz 3 év múlva, hova cseszik még el az egész felvételi rendszert... Te egyelőre tanulj sokat.
2012. jan. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Bológia és fizika vagy kémia kell, és az egyiknek emeltnek kell, hogy legyen. 2011-ben Szegeden 417 volt az államilag támogatott képzés ponthatára, ami azt jelenti, hogy ha van középfokú nyelvvizsgád, akkor a mindkét érettségidnek (egyik emelt) legalább 88 százalékosnak kellett, hogy legyen (vagyis összesen kellett k.b. 352-nek lennie a két érettségid eredményeinek a kétszerese). Ez a duplázós módszer, csak a két tárgy érettségi eredménye számít bele a tanlmányból, a többiből lehetsz akár kettes is mind érettségin, mind a két év végén.
2012. jan. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
*Most látom, hogy a Pécsi Tudományegyetemen is ugyanúgy 417 volt a ponthatár.
2012. jan. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!