Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Létezik még olyan iskola ahol...

Létezik még olyan iskola ahol le lehet érettségizni estin 2 év alatt? Budapesten

Figyelt kérdés
2012. jan. 28. 15:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Tudtommal estin 3 évnél hamarabb nem lehet sehol leérettségizni.
2012. jan. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

első nem jól tudja.

Ha van valakinek szakmunkás bizonyítványa az 2 év alatt le tud érettségizni estin.Én is így érettségiztem le,nem is olyan régen..

kedves kérdező.Van iskola ilyen,csak kérdés,hogy neked helyileg melyik felel meg.

2012. jan. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

második vagyok.

Bocsika,most olvasom,hogy Budapesten.

Na akkor tudok segíteni.Én is Budapesten érettségiztem(2 év alatt) a Dózsa György gimnáziumba. Itt néz utána.(én 3 éve érettségiztem le.


[link]

2012. jan. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
kedves második író. nagyon szépen köszönöm. nekem is van szakmunkás bizonyítványom igaz már több évzizedes. kérdésem lenne kell-e külömbözeti vizsgát tenni vagy felvesznek. nehéz-e a suli? milyenek a tanárok? nagyon félek mert idén töltöm az 50. nehéz lesz vissza ülni a padba.
2012. jan. 29. 10:56
 5/5 anonim ***** válasza:

második vagyok

Én 36 évesen érettségiztem le.

Mint írtam ha van szakmunkás bizonyítványod csak 2 év.Van különbözeti vizsga,de én csak akkor tudtam amikor már túl voltam rajta.Mivel ez esti gimi,így mindig voltak napok amikor menni kellett "dolgozatot írni" Az első ilyen "dolgozat írás" volt a különbözeti vizsga..Ennyi volt..Nem volt nagy szám.A tanárok felnőtt emberek,és korrektek.Bár sok fiatal van,de voltak az én és a te korosztályodból is.

Én 2 műszakban dolgoztam,és így csak minden második héten tudtam suliba menni.De akkor sem mentem minden órára.Nem kötelező bejárni,csak a vizsgák amikre el kell menni.Nekem voltak tantárgyak ahová nem mentem sosem,mert tudtam,otthon jobban fel tudok készülni belőle.Volt olyan tantárgy ahová ahogy tudtam mentem.Ilyen volt a matek,fizika(én ebből érettségiztem) kémia( kémia csak 1 évig volt)

Történelemre sosem mentem,mert eléggé jól ismerem a történelmet(a kedvencem)így nem is volt sosem gondom vele.Magyarra,csak akkor mentem ha kedvem volt.

A lényeg,hogy az elején megtud,hogy mik a tételsorok,azokat kidolgozod,és tud mikor vannak a vizsgák.

1 évben kétszer volt vizsga.Először írásbeli volt(dolgozat).Kicsit szigorúak év közben.Elképzelhető,hogy a dolgozat nem sikerült,és "buktál"de ez sem gond.Akkor mentél szóbelire,és ott mindig mindenkit átengedtek.Nagyon segítőkészek,rendesek voltak.Én a 2 évet végigparáztam.Az érettségi nagyon könnyű volt,és a tanárok nagyon sokat segítettek.Mind.

Viszont fizetős.Hogy most mennyibe kerül,nem tudom.Nekem annak idején évente 40.000 forintba került(lehetett részletben is fizetni)

Nem vagyok egy nagy tanulós,ráadásul diszlexiás is vagyok,mégis majdnem 4-es átlaggal érettségiztem le.

Ha nekem sikerült,neked is fog.

2012. jan. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!