Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Turizmus-vendéglátás végzettsé...

Turizmus-vendéglátás végzettség mire jó?

Figyelt kérdés
Hol tudok vele konkrétan elhelyezkedni, van aki éppen oda járt vagy ezt végezte el?? Minden információt várok róla.
2012. febr. 2. 17:04
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
McDonald's-ban.
2012. febr. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
az egyetemi végzettségesre gondoltam, oda elég egy érettségi v még az sem.
2012. febr. 2. 18:04
 3/9 anonim ***** válasza:
45%
Én is arra gondoltam, sok diplomással lehet ott találkozni.
2012. febr. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
hát ez nagyon jó :S, de mondjuk én egy főként turizmusból élő városban élek, ahol leg. 5-6 szálloda van és most építenek plusz még egy fürdőt és ilyen helyeken szeretnék.
2012. febr. 2. 18:28
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

Aki a McDonald'sban látja a turizmusosok jövőjét a hazudik, mert oda a bölcsészek mennek dolgozni, speciel a magyar alapszakosok, szabad bölcsészek...

Ha nagy a valószínűsége, hogy munkát találsz, akkor mindenféleképpen kezd el, de ne a Kodolányi "büfé" Főiskolában gondolkodj, hanem valami nívósabban, pl BGF-KVIK nagyon elismert!!! Az is sokat számít, hogy hol végzel!

Az első pár félévben lesz egy pár számolós, matekos tantárgy, de utána már a szakmai tantárgyakat fogod tanulni.

Sok sikert!

2012. febr. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Konkrétan a Szent István Egyetem gazdasági karán szeretném végezni Békéscsabán, és kissé tartok a matekos tantárgyaktól, mert az ilyen számolásokkal nincs bajom, dolgoztam már pénztárosként, de bonyolultabbakhoz nincs logikám, és ezen az egyetemen megéri elvégezni?
2012. febr. 2. 19:08
 7/9 anonim ***** válasza:
ha beszélsz minimum két nyelvet és jó helyre mész szakmai gyakorlatra akkor elég széles a választék. Attól is függ hogy szálloda vagy vendéglátás szakirányt választasz
2012. febr. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is turizmusra megyek, csak én BGF-KVIK-ra, de kicsit unalmas már, hogy mindenki ezzel illeti a szakot, hogy büfészak. Szerintem, ha igen is ezt szereted, és értesz hozzá, magyarul jó vagy a szakmádban, akkor lesz munkád, és nem kell az ilyenekre hallgatni. Azt tanuld amit szeretsz, és ne azt, amiből mások szerint majd megélsz, mert abból fogsz megélni, amihez értesz, és persze minden akarat kérdése!
2012. febr. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
teljes mértékben igazad van, mert nem kell lenézni az olyan szakokat, amik nem jogász, orvos, mérnök stb. főleg ha valaki perfektül beszél 1 idegen nyelvet sztem többre viszi, mint aki a magyar alkotmányt tanulja, főként külföldre szeretnék vele menni és igen én ebben a szakban látom önmagam, idegenvezetés, szállodák és különféle rendezvények szervezése... :)
2012. febr. 4. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!