Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kire hallgassak? Kinek van...

Kire hallgassak? Kinek van igaza? (Továbbtanulás! )

Figyelt kérdés

Apukám szerint menjek mérnöki pályára, mert ott "nagyon kevés a könyv, nem kell sokat tanulni". A gond az, hogy csak a műszaki menedzser szakra tudok felvételizni, ami egy elég fura szaknak tűnik...


Anyukám szerint menjek élelmiszermérnöknek, mert étel az mindig kell, negyed annyian mennek erre a szakra, mint például a műmenedzserire. Viszont és sose láttam még álláshirdetést élelmiszermérnök végzettséggel...


Nővérem szerint menjek gazdaságinformatikára, mert az ad egy széles körű elhelyezkedési lehetőséget (közgazdász is, informatikus is) és ezzel lehetne a legtöbbet is keresni. Programozásról viszont azt sem tudom eszik vagy iszák...


2012. febr. 13. 08:31
 1/9 anonim válasza:
100%
Szerintem az alapján kéne döntened, hogy NEKED mi felel meg, mi az amit el tudsz képzelni szakmádnak hosszú távon. Nincs rosszabb mint olyasmivel foglalkozni egy életen keresztül, amit muszájból csinál az ember!
2012. febr. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a fontos, hogy neked mihez van kedved. Egyébként a mérnöki pályán is sok a könyv, és hát elég sokat kell tanulni.

Közgazdászból meg Dunát lehet rekeszteni.

2012. febr. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mérnök, programozó: Csak akkor válaszd, ha kifejezetten szerted a matematikát, és jól is megy, máskülönben kínszenvedés lesz a főiskola/egyetem,és utána sem tudsz vele érvényesülni, nagy a verseny. Ha nincs különösebb vonzódásod semerre, én gazdasági jellegűt ajánlanák, vagy ha mérnökit tudsz vállalni, villamosmérnök,informatikus mérnök. Keress rá a neten, hány állás van a szakkal hirdetve, és hol.Nagyon sok a vitrinbe való diploma, vigyázz!És ha egyszer 1 szakot elvégzel, már csak csillagászati áron tudsz majd másikat szerezni, ha mégsem jön be!
2012. febr. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
csak az a fontos, hogy neked mihez lenne kedved. igazából ezek közül sztem minddel el lehet helyezkedni. de az butaság, hogy a műszaki könnyű, én nem tudom hogy ezt honnan vette apud, szerintem pont, hogy gyilkos matekra lehet számítani. élelmiszermérnökin ott a szintén gyilkos kémia. a gazdinfo azért nem egyenlő egy tisztán infos szakkal, sztem én ezt választanám a helyedben ezek közül
2012. febr. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Szerintem tágítsd ki a kört és ne csak az egyetemekben, főiskolákban gondolkodj. Nézelődj szakmák után amik még tetszenek, amiket szívesen csinálnál.

Már nem éri meg diplomát szerezni, főleg amiket most megvariálgatnak, én sajnálom a most felvételizőket. Csak az tanuljon akinek van pénze....

2012. febr. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Hogy segítsek egy kicsit én így látom:

Ismerek mérnököket, meg műszaki menedzsereket. Itt tényleg fontos a matek, nem csak deriválni, meg integrálni kell. Talán ez a leghúzósabb tárgy. Hát az elég hiba kijelenteni, hogy kevés a könyv nem kell sokat tanulni. Igenis kell csak reál dolgokat. Ha ez megy, akkor csináld, de ne a menedzser szakot.

Élelmiszermérnök mostanság felkapottabb. Én az egyetemen mindig látok olyan hirdetést, hogy gyakorlat itt meg ott, meg munka lehetőség.

Gazdinfó.: Nem árt ha tudsz programozni, nah meg itt a gazdasági matek sem piskóta. Ha ez a kettő stimmel, akkor jó. Jobbnak tartom, mint egy sima infós szakot, mert speciálisabb. Ez szinte teljesen csak reál tárgyakból épül fel. De ha infóhoz szinte semmi közöd nincs, meg programozás alapjaid sincsennek meg, hát bátor vagy ha ide jelentkezel.

Nem tudom mik a képességeid, javaslom, hogy töltsd le a tanterveket, ott meglátod mit is tanulnál pontosan. A 3 közül talán az élelmiszermérnököt vagy mérnököt választanám.

2012. febr. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem oda menj, amit te szívesen tanulnál.
2012. febr. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ne hagyd magad befolyásolni, persze tudom, ők tűnnek a bölcs felnőtteknek, de ne ez alapján dönts, hogy ki a legmeggyőzőbb. :)

A helyedben azt tenném, hogy alaposan utána olvasnék a lehetséges szakoknak, amik szóba jöhetnek nálad, átnézném az álláshirdetéseket ezekhez a végzettségekhez ( csak hogy lásd, milyen helyeken is tudnál dolgozni), felkeresnék mindegyik szakról egy-két embert, aki azt végzi, és feltennék nekik minden kérdést, ami érdekel vele kapcsolatban, és persze átgondolnám, hogy hol is tudnám elképzelni magam leginkább.

Én is így választottam anno, és bevált a módszer. :)

A mérnökös dolog viszont nagy butaság... sokat kell tanulni, csak másabb a mennyiség.. pl egy bölcsész egy zh-ra több több 100 oldalas könyvet el kell, hogy olvasson, egy mérnök meg csak egy füzetnyi dolgot... De, nem a mennyiséget kell nézni, hanem ha belenéznél egy ilyen füzetbe, bizony rájönnél, hogy ugyanannyi időt rá kell szánni. :)

Mert itt az összefüggéseket meg kell érteni, alkalmazni kell, nem csak megjegyezni, tehát nagyon át kell látni a dolgokat, alapból az sok idő, mire valakiben kialakul az a bizonyos mérnöki látásmód...

Az élelmiszermérnök szerintem is jó szak egyébként, el lehet vele helyezkedni, úgy hallom mostanában elég sok helyről.

A gazdaságinformatikusról fogalmam sincs, szóval arról nem tudok véleményt mondani.

2012. febr. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát én ezek közül az élelmiszermérnökiről tudok nyilatkozni: mint a felvételi tájékoztatóból is kiderül, ez nem elsősorban mérnöki, hanem inkább agrár szak. A fő buktató tárgyak: szerves és szervetlen kémia, mikrobiológia... Ha ezeket nem tanultad, nincs biosz és/vagy kémia érettségid, akkor nem biztos h neked való ez a szak.


Műszaki menedzser szerintem jó, sokoldalú szak, bár engem lebeszéltek róla anno, hogy se nem igazi mérnök, se nem igazi közgazdász. Ha nem hallgatok az ismerőseimre, ma valószínűleg azon lennék, de nem tudom h jól jártam volna-e vele.


Hát nem tudom h tudtam-e segíteni kicsit... De élelmiszermérnökit csak akkor ajánlom, ha tényleg érdekelnek a biológiai, kémiai dolgok.

2012. febr. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!