Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Továbbtanulás. Hallgassak az...

Továbbtanulás. Hallgassak az apukámra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagy dilemmám a továbbtanulással kapcsolatban: hallgassak az apukámra, és menjek oda ahol ő gondolja jól járnék?


Én legszívesebben marketingre mennék, apum véleménye: miazz?? semmi... kitörölheted vele...

Másik amire mennék az a turizmus, apum véleménye: idegenvezető meg recepciós diploma nélkül is lehetsz, nem kell hozzá 5-6 évet tanulni.


Szerinte menjek a Műegyetemre, mert az könnyű, ott csak rajzolni kell és mérnök hiány is van..


Szerintetek? Igaza van?


A másik: van értelme annak, hogy marketing vagy turizmus szakra, de ANGOL nyelvű képzésre menjek félévente 200 ezerért (támogatott képzés, de nyelvi pótlékot fizetni kell) ?? Vagy nem ér többet mint a szimpla magyar nyelvű képzés? Amúgy felsőfokú angolom van, ímádom ezt a nyelvet!!


Előre is köszönöm.


2011. nov. 21. 18:25
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja, és még a BME kommunikáció és médiára is gondoltam.. az végülis Műegyetem is és tetszene is szerintem..
2011. nov. 21. 18:26
 2/9 anonim ***** válasza:

Igazából kétféle szak van: ami ad szakmát és ami nem. Az elsővel el lehet helyezkedni, a másodikkal nehéz.

A marketing alapvetően jó lenne, csak marketingesekkel Dunát lehet rekeszteni. A turizmus hülyeség (bocsi), abban totál igaza van apukádnak.

A kommédia ugyanaz, nem ad semmi kézzelfogható szaktudást. Akkor már jobban megéri elmenni titkárnőnek, diploma után is csak arra lenne esély.


Keress valami olyan szakot, ami szakmát ad. Egy mérnöki szak tipikusan ilyen, attól függően, mit szeretsz, pl. lehetsz építész, vegyész. Elvileg jó még a gyógyszerészképzés is, ha szereted a kémiát. Ha az angolon kívül is érdekelnek a nyelvek, akkor pl. anglisztika-szlavisztika páros is jó lehet.

Ha megfigyeled, ezek elvégzése után lesz egy jól körülhatárolható területen elmélyült tudásod. Erre van ma szükség, mindenképpen ilyenekben gondolkozz.

2011. nov. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
figyelj én szerintem apukádnak igaza van mert marketingesekből meg turizmusos végzettséggel rendelkezőkből Dunát lehet rekeszteni és elhelyezkedésre szinte egyenlő a nullával az esély.
2011. nov. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
szerintem tanulj azt amit szeretnél, az igaz, hogy sok marketinges van és "turizmus–vendéglátás" szakon végzett. Azonban ha jól megtanulod, TDK-zol, publikálsz, eljársz versenyekre, konferenciákra, akkor tuti, hogy eltudsz helyezkedni ezekkel is. Viszont ha olyan dolgot tanulsz ami nem érdekel, azt az ember nagyon nehezen tanulja meg, és jó eséllyel is csak átlagos tudással fogsz rendelkezni a szakterületeden.
2011. nov. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igazából olyan szakmát, végzettséget szeretnék amivel külföldön el tudok helyezkedni könnyen és gyorsan.


Ezek érdekelnek: matek, angol, rajz, pszichológia,


Ezek nem: természettudományok (biosz, kémia, fizika) irodalom, nyelvtan, töri, informatika.

2011. nov. 21. 18:48
 6/9 anonim ***** válasza:
Ezek közül kutatóként a matematikával van jó esélyed külföldre kikerülni. A BME-TTK jó választás ebben az irányban. .)
2011. nov. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Reggeli híreket olvasva találtam egy érdekes cikket a kérdésedről:


[link]

2011. nov. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is egyetértek apukád véleményével a felvetett szakokat illetően. A műegyetem könnyűségével vitatkoznék, bár tanulás kérdése.

A kedvelt szakirányaidat tekintve szerintem is jó választás a BME matematikus szakirány, amelyen belül lehet tovább specializálódni. Azon gondolkodnék el a helyedben, mennyire fogom kedvelni a kutatómunkát. Ez sok szakirodalmazással, türelemmel, aprólékos munkával jár, de nagyon izgalmas. Ha van kedved hozzá, jó választás. Első körben a műegyetemen bent maradhatsz oktatónak (ez szinte biztos állás, ha jó vagy), és nemzetközi tapasztalatok (kapcsolatok) szerzésére is kiváló. Ráadásul hallgatóként jelentkezhetsz külföldi részképzésre.

2011. nov. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy emellett turizmussal foglalkozhatsz hobbiként is, aztán majd meglátod.
2011. nov. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!