Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BGF-nemzetközi gazdálkodás...

BGF-nemzetközi gazdálkodás vagy turizmus-vendéglátás?

Figyelt kérdés
2012. febr. 16. 13:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
ez a kérdés engem is érdekelne :)
2012. febr. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Turizmus:)
2012. febr. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Indoklást is lehet kérni?
2012. febr. 16. 17:33
 4/14 anonim ***** válasza:
Persze, bocsi, hogy csak így beírtam. Szóval, ugye azt gondolom tudod, hogy mind a két szak túltelített. Viszont ha megnézed, nemzetközi gazd-ra 2x annyi embert vesznek fel, mint a turizmusra, ami még nagyobb túltelítettséget fog jelenteni. Mind a két szakon két nyelvvizsga szükségem a diploma megszerzéséhez, az egyiknek ugyebár szakmainak kell lennie. Turizmussal sokkal több helyen el lehet helyezkedni. Végül, ha azt nézed, akkor turizmuson is tanulsz gazdasági dolgokat, és emellé még jön a turisztika is. Míg a nemzetközi gazdálkodáson csak a gazdaság. De szerintem a döntésed szóljon az mellett is, hogy milyen tantárgyakat szeretsz?!
2012. febr. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Jah, és én is ezeken a szakokon gondolkodtam, felsőbb évesektől kérdezgettem, utána jártam mindennek, és így jelentkeztem most turizmusra.:) szintén BGF.
2012. febr. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Én nagyon rosszakat hallottam a BGF turizmus-vendéglátás szakáról :S Egy elsőéves ismerősöm otthagyja a szakot, azt mondta semmit nem ér. :/
2012. febr. 16. 18:05
 7/14 anonim ***** válasza:
Szerintem csak hozzáállás kérdése. Én bármilyen irányba kérdezősködtem, azt mondták, hogy semmi nem ér, büfészak, stb. De ezt elmondták majdnem mindenre. Kivéve a mérnöki szakoknál, de arra meg senki nem tud rávenni, hogy oda jelentkezzek. Ha szeretnéd ezt tanulni, akkor meg menni fog. a nemzetközi gazdálkodás még 3x olyan túltelített, és még annyit se ér, mint a turizmus. :S
2012. febr. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Utolsó mondatoddal nem értek egyet és nem is így van.

Az NG-től csak azért félnék, mert nehezebb mint a turizmus. De voltam továbbtanulási tanácsadónál és ő is az NG mellett voksolt, sőt ellenezte a turizmust.

NG-n lehet tanulni az EU-ról, számítástechnikát és nyelveket szóval ezek nagyon tetszenek, de a matektól nagyon para van:S De ezek képességek tudatában már megkaphat az ember egy állást a vendéglátásban is. Külföldre kell a vendéglátás egyértelmű, de pincér kell és szakács, nem szállodamenedzser.

Engem csak a matek tart vissza :S

2012. febr. 16. 19:00
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha a matek eltántorít, viszont az ng-t szeretnéd, akkor ng-re jelentkezz, mert turizmuson is van elég szépen matek.
2012. febr. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Szerintem az lesz.

Amúgy mik a terveid a turizmus-vendéglátás diplomával?

2012. febr. 16. 19:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!