Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A továbbtanulással van gondom,...

A továbbtanulással van gondom, nem tudok választani. Eddig jogra akartam menni, de erről lebeszéltek, most teljesen másban gondolkodom, a kémiában. Milyen esélyeim vannak?

Figyelt kérdés
Most 10.-es vagyok, idén kell fakultációt választani. Eddig kitűnő vagyok, már szereztem egy középfokú német nyelvvizsgát, és elkezdtem nemrég angolt is tanulni. Nagyon sok oldalt böngésztem már át, de még mindig tanácstalan vagyok. Kémiát nagyon szeretem, mindig is érdekelt, bár számítások biztosan nehezebben fognak menni, ha ezt választom, mivel noha matekból is 5-ös vagyok, csak nagy nehezen, elég sokat kell ahhoz otthon tanulnom. Gyógyszerészi, vegyészmérnöki szakmákra gondoltam, de nem tudok ezekhez mennyire fontos a matek, mennyire múlik ezen, hogy felvesznek e egyáltalán valahova, ugyanis ettől félek a legjobban, hogy sehová. Előre is köszönöm a válaszokat!:)
2012. márc. 4. 23:45
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Nincs nekem semmi bajom a sok tanulással. Most is valójában mással nem is foglalkozom, szorgalmam és kitartásom szerencsére van. Csak sosem bíztam magamban, pedig kellene. :) De megpróbálom, és örülök ha ott tényleg másképp van matek is mint itt.
2012. márc. 14. 21:10
 12/12 anonim ***** válasza:
Biomérnök vagyok, de a matek egyezik a vegyészmérnökökével. 3 félév matekunk van, elég kemény mind a három, de nem igazán a középiskolai anyagra épül. Talán addig, hogy integrálás, deriválás, de ez kb az első két óra. A második féléves matek nagyon húzós, a harmadik valszám és statisztika, hát azon is hullanak az emberek, mint a legyek. De nem megcsinálhatatlan. Viszont tudni kell a matekot elég biztosan, mert sok számolásos tárgy van, fizika, fizkém, kémiai számítások.
2013. márc. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!