Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A politológiát miért állítják...

A politológiát miért állítják be büfészaknak? Ennyire könnyű lenne elvégezni, vagy nem "értékes" a diploma a munkaerőpiacon?

Figyelt kérdés
Nem szeretem ezt a kifejezést, sértőnek, és alaptalannak találom. Sok példa akad még hasonló általánosításra a bölcsész- és társadalomtudományi képzési területeken. Miért? A politológiára vonatkozóan?
2012. márc. 19. 00:00
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
egyébként nekem soha életemben nem volt csak 2-3 vizsgám. 2-3-nál jóval több.
2012. jún. 4. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
75%

egyébként a 300-700 oldalas megjegyzésedhez annyit fűznék hozz, hogy egy egyetemistának sztem egyáltalán nem olyan nagy dolog többszáz oldalt elolvasni egy nap alatt. pár hete beszélgettem egy kedves ismerősömmel, aki több bölcsészszakot is csinál párhuzamosan meg amellett is elég aktív életet él (kultúrálisan értem) és mondta, hogy még aznap éjszaka el kell olvasnia 100 oldalt angolul egy szabadon választható tárgyra, amit puszta érdeklődésből vett fel és minden hétre elvárja tőlük a tanár, hogy 100 oldalt angolul végigolvassanak és az óra elején a legkisebb részletekbe is belekérdez, amit meg nem olvasott el év közben, azt kénytelen lesz a vizsgára pótolni, maximum 2 szöveg maradhat ki a 12-ből.

és ez csak EGY tárgy, ráadásul szabadon választható, és emellett felvett még vagy 40-45 krdetitet és még mást is csinál.


én magam is sokat olvastam már gyerekkoromban is, dimis koromban simán elolvastam tíz kötelezőt pár nap alatt.


nehogy azt hidd már, hogy olyan kivételes és megterhelő dolog párszáz oldalt elolvasni egy vizsgára, mondom, valaki egy tanótára olvas el annyit idegennyelven.

2012. jún. 4. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%
6 olyan közeli ismerősöm van aki bölcsész szakot végzett, abból 5 munkanélküli, 1-nek pedig olyan munkája van amihez semmi nem kell.Amúgy pedig az hogy nehéz, az egy vicc, mondom ezt úgy hogy nekünk is van néhány bölcsész tárgy, és messze elmaradnak a reál tárgyak nehézségétől. 1 leendő közgazdász:D Idő közben eszembe jutott 1 hetedik ismerősöm is akinek viszont bölcsész diplomával(kom média) baromi jó munkahelye van, de ő valóban nagyon tehetséges benne.
2012. júl. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Azt pedig hogy a vizsgák mennyisége számít, amellett hogy nálunk is 12 vizsga van egy félévben, inkább legyen 10 ilyen kamu tárgyam mint üzleti kommunikáció, vagy szociálpolitika,vagy szociológia, mint gazdasági matematika, vállalati pénzügyek, statisztika és társai;)
2012. júl. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Bár a kérdés már elég régi, azért szeretném elmondani, hogy a politológia szerintem egyáltalán nem könnyű, és azt úgy mondom, hogy nem vagyok pol-os. Viszont nálunk az egyetemen BA-n idén 4-en vagy 5-en végeztek, és abból 1 főszakos...

Az, hogy mennyire nehéz politológiával elhelyezkedni, azt nem tudom. Szerintem azért van mozgástér ilyen diplomával, tudok rosszabb szakokat is ilyen szempontból. De manapság már mindennel nehéz elhelyezkedni.

2012. aug. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Általában az emberek azért mondják, hogy büfészak, mert fogalmuk sincs róla, hogy mit tanul egy politológus, úgyhogy nekem is minden második ismerősöm ment közgazdásznak, mérnöknek, meg marketingre, hogy egy életen át csináljanak egy olyan melót, amihez talán se érzékük, se kedvük sincs, de legalább jól fizet. A politológia jellemzően egy olyan szak, amihez érdemes csinálni egy másoddiplomát, mert olyan sokrétű az anyag, annyi mindenfélét tanulsz, hogy közben fogsz rájönni mi az, ami téged részletesebben érdekel. Amit még hozzátennék, hogy amióta politológiára járok, nem kicsit értékeltem át a körülöttem lévő világot, talán hülyén hangzik, de ez a szak arra jó, hogy "felnyíljon a szemed". Tényleg van egy nagyon enyhe bölcsészes beütése a tananyagnak, de amúgy ha választani kell a kettő közül, akkor ezt válaszd, mert ennek hosszútávon sokkal több értelme van. Ja, egyébként meg az elvárások elég magasak.
2016. nov. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!