Budapest vagy Szeged?

Figyelt kérdés

Idén szeptembertől egyetemista leszek (remélhetőleg), de most nagyon gondolkozom a sorrendváltoztatáson. Először Budapesten jelöltem szakokat (kereskedelem és marketing, nemzetközi gazdálkodás), de ott minden drágább, és Szeged közelebb is van a lakóhelyemhez. A gazdasági válság hatására sajnááálatos módon nem úgy alakul a kasszánk itthon, mint ahogy kellene, úgyhogy elgondolkodtam azon, hogy sorrendet változtatnék, és Szegedet tenném előre. Mivel ugye közelebb van, minden egyetemista kedvezményt kap (tömegközlekedési bérlet, italkuponok, stb..), a tandíj is olcsóbb 36.000 Ft-tal, és azért mégsem egy főváros, ahol minden drágább. Budapest az álmom, hogy egyszer ott éljek, de sajnos ez most financiális dolgoktól függ. Meg tudná oldani a család, de sokat segítenék nekik, ha Szegedet választanám inkább.


Ti hogy gondoljátok ezt? Melyiket választanátok? Kérlek segítsetek..



2012. ápr. 22. 14:44
 1/7 anonim ***** válasza:
19 éves vagy, millió lehetőséged lesz még Budapesten élni, hidd el, de most egyenlőre gondolj a családodra, és magadra, nem bírnád lelkiismerettel. Túl sok érv szól Szeged mellett, és Budapest ellen. Részletkérdés, hogy Bp annyira nem is nagy szám:)
2012. ápr. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szeged csodálatos hely:) Én is ott tanulok, és egyszerűen imádom. Szerintem nem fogod megbánni!
2012. ápr. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja és azt elfelejtettem hozzátenni, hogy Budapesten van, vagy oda készül csomó barátom, tehát nem lennék egyedül. Az egyik barátommal már meg is beszéltem, hogy összeköltözünk egy albérletbe, ha mindkettőnket felvesznek. Szegeden is vannak ismerőseim, de nem annyi, és ott az albérlet még szóba sem jött.
2012. ápr. 22. 15:57
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, elgondolkodtatott az első és a második komment is! Remélem helyesen döntök majd :)
2012. ápr. 22. 16:14
 5/7 anonim ***** válasza:
Nehéz ügy,sokan mondják,hogy az egyetemi/főiskolás az évek a legszebbek,és azt ott érdemes eltölteni,ahová a leginkább vágysz. Érthető persze,hogy ez egy nehéz és nagy döntés,mert a jövőddel kapcsolatban döntessz,de én pl a helyedben nem változtatnék a sorrenden,és Budapestre mennék(legfőkébb azért mert én is Bp-en szeretnék majd továbbtanulni,illetve a barátok sem utolsó szempont). Ha végül ez marad,talán annyit tehetsz majd később,amikor már egyetemista leszel,hogy kevesebbet jársz haza(így nem költessz annyit utazásra). Remélem jól fogsz dönteni:) (de nem szeretnélek befolyásolni) :)
2012. ápr. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azzal, hogy kevesebbet járnék haza, nem lennének annyira kisegítve a szüleim, ráadásul még ritkábban tudnám csak látni őket :( lány vagyok és nagyon anyás, szükségem lenne rájuk!
2012. ápr. 22. 22:27
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem tudod a választ..:)
2012. ápr. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!