Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Budapestről Szeged felé hol...

Budapestről Szeged felé hol érdemes megállnom stoppolni?

Figyelt kérdés
Az M5-ös előtt valahol, vagy magánál az m5ösnél (vagy valami ilyesmi)

2012. febr. 29. 20:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Pályára nehogy felmenj gyalog, amellett hogy életveszélyes még büntetik is ha minden igaz, szóval az M5 előtt valahol. Egyébként addig simán el lehet bliccelni vonaton, csak ne gyorsra szállj hanem sima személyre, anno mi is mindig jegy nélkül mentünk mindenhova. :D
2012. febr. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ha elkapnak, van olyan opció, hogy leszállok?
2012. febr. 29. 21:19
 3/9 anonim ***** válasza:
Van, sőt, semmilyen okmányt nem vagy köteles bemutatni neki, simán közlöd vele hogy a következő állomásnál leszállsz és annyi. Nyílt pályán ugyanis nem tehet le a vonatról, mi anno így csináltuk, bár legtöbbször nem kaptak el. Ha esetleg rendőrökkel is fenyegetőzik nem kell megijedni, csak duma.
2012. febr. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Nagyon nem szeretek bliccelni, de muszáj vagyok. Ha már eljutok Kecskemétig, akkor onnantól már akár stoppolhatok is, ha nagyon akarok, köszönöm mégegyszer.
2012. febr. 29. 21:23
 5/9 anonim ***** válasza:
Ugyan, nincs mit :) De arra figyelj hogy ne gyors vagy IC legyen, annál jó esetben 4-5 megálló van, kevesebb ember, előbb kiszúrnak, személyvonaton simán el lehet játszani egy sűrűbb forgalmú vonalon azt hogy ha jön a kaller és kéri a kezeletlen menetjegyeket simán kinézel az ablakon, vagy közlöd vele hogy már ellenőrizte. Amúgy tényleg nem szép dolog, de ha muszáj akkor muszáj. Mi anno 15-16évesen poénból csináltuk, de az már több mint 5éve volt. :)
2012. febr. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ha Ic-n a személyrészlegben beülök a WC-be akkor oda benéz?
2012. febr. 29. 22:38
 7/9 anonim válasza:

Üdv. A személy vonatokon, csak Budapest határán kívül kezdenek jönni a kallerek, mivel addig ha van budapesti bérled, ingyen utazhatsz a Budapest határáig... Ha az M5-ösön akarsz menni, akkor ajánlom a 54-55-ös busz Rákóczi utcai megállóját, vagy a 5-ös főúton 66-151-166, os busz Pesterzsébet, vasútállomás buszmegállóját.

Csinálj egy táblát Szeged felirattal...

2012. márc. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sokan stoppolnak a Nagykőrösi úton. 54-55 buszzal kimész a Naszód utcáig, és besétálsz a belsó útra, a felüljáró előtt van egy buszmegálló, ott szoktak stoppolni Szeged felé.

Ha vonattal mész Kecskemétig, akkor igen sokat kel gyalogolnod, mire kiérsz valami jó stoppos helyhez (pl. Malom).

2012. márc. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Kecskemétig sikerült a fentebb írt módon eljutnom, onnantól üggyel-bajjal hazakeveredtem. Én is nézegettem a nagykőrösi utat, csak nem mertem megkockáztatni, mondván, hogy a város közepén kezdődik az autópálya, ott nem valószínű, hogy felvesznek (ezek szerint tévedtem).

Mindenesetre köszönöm a válaszokat, a jövőben megpróbálom arra is. (egyébként Hódmezővásárhelyre mentem, csak Szegeddel könnyebben boldogulok)

2012. márc. 1. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!