Hagyjam ott az egyetemet?

Figyelt kérdés

2. féléves vagyok az egyetemen, turizmus szakon. Hogy őszinte legyek, nem nagyon érdekel.... csak azért jelentkeztem, mert tudtam h apa ezt szeretné. Nem is megy a tanulás, matekból iszonyat gyenge vagyok, de kb. az egész arra épül ... Esélyes, hogy kifognak rúgni. Ráadásul fizetősön vagyok, szóval nem épp mindegy, hogy mennyi pénzt feccölnek bele a szüleim.

Viszont amit én szívesen csinálnék, az a sminkes-kozmetikus. Imádok ezzel foglalkozni, nap mint nap sminkelek, sokat törődöm a külsőmmel is. Ezt szívesen csinálnám, bár biztos, hogy nem keresnék olyan sok pénzt de legalább szeretném!

Mit tegyek szerintetek? Folytassam az egyetemet még ha bele döglök akkor is? Azért vannak kétségeim, mert a turizmus szerintem egy tipikus büfé szak, azzal a diplomával se tudnék elhelyezkedni....

Előre is köszönöm a válaszokat! L20



2012. máj. 25. 12:42
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Azért szomorú, hogy a turizmus szak a matekra épül. A kozmetikus életképes szakma, kedved is van hozzá. Hagyd a fenébe az egyetemet!
2012. máj. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben határozottan otthagynám. Én elvégeztem a német-tanári szakot a bölcsészkaron, de a szívem mélyén mindig is sminkes szerettem volna lenni. Nem bántam meg, hogy lett egy értelmiségi diplomám, de a sminkmesterségről se mondtam le.
2012. máj. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hagyd ott. Ha nem érdekel, nem szereted és még csak nem is megy feleslegesen pazarolsz rá időt és pénzt.
2012. máj. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Biztos örülnének a szüleid, ha turisztika helyett elmennél sminkesnek...

Amúgy én a helyedben tovább tanulnék, ha akarod próbáldd ki magad az egyetem mellett sminkes munkakörben, nem biztos, hogy olyannyira tetszeni fog.

A turisztika meg nem büfészak, csak tudni kell az elméletet a gyakorlattal kombinálni.

2012. máj. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én most vagyok végzős gimnazista és csak turizmusra jelentkeztem, basszus ne mond már,hogy az rossz ? priviben tudnál küldeni pár infó légyszi hogy hova jársz milyen maga szak, a suli /társaság,egyetem stb ? 20/f
2012. máj. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ja elöző vagyok ,szerintem ne hagyd ott,próbálj mellette elhelyezkedni dolgozni sminkesként és majd meglátod milyen !
2012. máj. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Sminkesként tudsz dolgozni diploma nélkül is. Szóval nem veszítesz semmit ha megszerzed a turizmus diplomát is.
2012. máj. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

18.09 írok üzenetet:)

2012. máj. 25. 19:22
 9/10 anonim ***** válasza:

A legjobb barátnőm is hasonlóan volt. Érettségi után jelentkezett egyetemre, fel is vették, de nem ment el. Eldöntötte, hogy kozmetikus lesz. Sajnos meg nem nagyon élne belőle, mert egy 30ezres kisváros külvárosi részében van a szalonja, és még nagyon fiatal ( nincs vendégköre ). Ki kell egészíteni a fizetését, így még ezen kívül 2 helyen dolgozik. Az egyik állása egy ruhaboltban van hétközben, hétvégén pedig a strandon büfézik. Majd megszakad, annyit melózik, de ha egy csepp szabadideje is van, akkor szalad a kozmetikába és fogadja a vendégeket, mert imádja :)

Igaz, most elkezdte az egyetemet, mert rájött, hogy ebből nem fog megélni, de szerintem ő nem bánta meg :)

Hallgass a szívedre!

2012. máj. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen:)
2012. máj. 29. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!