Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tanultok egy vizsgára?

Hogyan tanultok egy vizsgára?

Figyelt kérdés
Vannak valamilyen szokásaitok amitől jobban megy tanulás?
2012. máj. 28. 15:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Reggel addig alszok, amíg bírok, akkor kelek, amikor kipihentem magam, egy jó kávé, kaja és nekiülök. Amikor már nagyon nem megy, nem erőltetem, felkelek, mászkálok, sétálok egyet, eszek, vagy bármi, aztán visszaülök. Általában hajnali 1-2-ig tanulok, aztán kezdődik minden előröl. Nekem így viszonylag jól megy, ha kitudok zárni mindent és csak a tanulásra koncentrálok.
2012. máj. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

felkelek 10 fele, délig netezgetek, tvzek majd ebédelek délben. Utána megnézek egy filmet, aztán nekiállok kb. 1-2 ig este.

Közben pihengetek.

2012. máj. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat,még várom :)
2012. máj. 28. 20:48
 4/4 Dominik98 válasza:

Hát...

Ha nem egyetemről van szó, akkor tudok nekem tutin bevált dolgot, legalábbis én 5-ös tanuló vagyok.

Fogok egy lapot, kézzel minden lényegeset kiírok, mire kiírom kb meg is tanultam, onnan olvasgatom, így:

Elolvasom az első mondatot pl 5X, aztán a lp nélkül felmondom, ha ez megy akkor 2. mondatot is hozzámondom, nagyon fontos, hogy az anyagot logikailag is fel kell építeni, hogy ne magolás legyen, mert az nem jó.

2012. jún. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!