Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most vagyok nyolcadikos, és...

Most vagyok nyolcadikos, és mindenképp mérnök szeretnék lenni. Tanácsok, hogy milyrn tantárgyakra figyeljek, meg hogy mennyire kellenek majd az egyetemen?

Figyelt kérdés

Mérnökinformatikus

Érettségire úgy fogok készülni, hogy fel vegyenek BME-re. Érettségin matekból meg infóból akarok emeltezni, jövőre ötosztályos gimnáziumna megyek majd, elég jónevű, komolyan veszik a matekot. De milyen tantárgyakra kell még odafigyelni? Meg aki mérnökinformatikusnak tanul, vagy tanult, annak mennyi volt az átlaga/érettségi hány százalék?



#Orbán Viktor #Gyurcsány Ferenc #Eminem #Izzó hónalj #lángoló mellbimbók
2012. máj. 30. 17:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a fizikára is érdemes lesz azért odafigyelned. :)
2012. máj. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a kulcsszavak honnan jutottak eszedbe? :D:D
2012. máj. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

fizika,matek,infó.

nem tudom h gimnáziumba h megy, de érdemesebb lett volna infó szakra menned szakközépbe. tanulnád 2 évig az informatika technológiát (gimnázium jó tudom nincs ilyen). az lényegében a mérnökinfónak egy pici töredéke, belekóstolni milyen ez az egész.

én most érettségizem. nyáron még mérnökinfóra akartam menni, de most ebben az évben tanultuk a digitális technikát infotechből és nagyon megutáltam. elvette a kedvem az elméleti rész. a gyakorlat az megy, de egy idő után unalmas. és ez tényleg csak egy töredéke volt amit tanultunk...

2012. máj. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azért nem mentem informatika szakos iskolába, mert ez a gimnázium a legjobb a megyében, meg hát ugye fel is vettek, egyetlen infószakos iskola van, annak meg elég rossz a híre... És ebbe a gimnáziumba járt Orbán Viktor is...
2012. máj. 30. 17:34
 5/7 anonim ***** válasza:

ja, de Orbán Viktor az elte-n jogot tanult.

az értelmisége szakmákon éri meg a gimnázium. (tanár, orvos, ügyvéd stb..)

2012. máj. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Jó, de abban gondolom egyetértünk, hogy BME-n nagy a szórás. Gimnáziumban erős a matek, egyetemen meg matekkal szórnak, szóval szerintem így több értelme van, főleg úgy, hogy infó az megy alapból...
2012. máj. 30. 17:48
 7/7 anonim ***** válasza:

nem kötekedésnek mondom am ezeket. de az infó nem csak az excelből áll. idén emelteztem infóból, és középszinten infoalapból.

mérnökinfón pedig az elektronikát nagyon kell vágni. (értem ez alatt: a kapcsolások nem csak két ellenállásból meg egy lámpából állnak mint a 8. osztályban).

2012. máj. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!