Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz a Jogi Egyetem...

Mennyire nehéz a Jogi Egyetem ügyvédi kara?

Figyelt kérdés
Milyen érettségi jegyek és egyéb dolgok kellenek a bejutáshoz??? nagyon nehéz???? és ha én külföldön szeretnék dolgozni akkor mennyire tudnék ügyvédként dolgozni külföldön????a külföldi és a magyar törvények nagyon különbözőek????

2012. jún. 21. 16:42
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

Olyan nem létezik, hogy jogi egyetem ügyvédi kara!


Jogi egyetem: 5 év, egységes képzés. Utána államvizsga.

Ha ügyvéd akarsz lenni, akkor ezt követően ügyvédjelöltként kell elhelyezkedned, és legalább 3 évig dolgozni, közben csinálok az ügyvédiskolát (az Ügyvédi Kamara szervezi, és eltérések vannak az egyes kamarák között. Én a Budapestinél vagyok, itt két év ügyvédiskola van, mindkettő végén vizsgával.).

Ha a kötelező jelölti időszakod letelt, akkor szakvizsgázhatsz.

Sikeres szakvizsga után beléphetsz tagnak egy Ügyvédi Kamarához, egyéni ügyvédként, vagy alkalmazott ügyvédként elhelyezkedsz valahol.

(A szakvizsgák időtartama is lehet közel egy év.)


Írj, ha bármi kérdésed van.

Egy ügyvédjelölt

2012. jún. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

Ja, még pár dolog a kérdéseidhez:

- történelem és magyar a felvételi tárgyak, emellett nyelvvizsga kell, legkésőbb a diploma megszerzésekor. Legalább egy középfokú, de a munkakereséskor meg már leginkább két nyelv elvárt, és egy legyen felső, ha lehet.

- a bejutás most az állami helyekre nehéz, mivel összesen 100 van csak: 50 ELTE és 50 Pázmány. Amúgy azt nem tudom, hogy fizetősre mennyire nehéz, gondolom pl. vidéki fizetősre könnyebb, anno legalábbis így volt (én 2005-ben felvételiztem, de akkor még teljesen más rendszer volt).

- az unióban elhelyezkedhetsz magyar ügyvédként, de a megnevezésed "ügyvéd" marad (így, magyarul), és akkor bizonyos korlátozásokkal dolgozhatsz csak. Vagy leteszed a különbözeti vizsgákat, és akkor lehetsz pl. Rechtsanwalt, abogado, stb. Erre uniós irányelv van. Unión kívül nehezebb, mert ott nem kell elismerni egymás végzettségét, de nem lehetetlen, legalábbis remélem, mert nekem is ilyesmi céljaim vannak. :)

- igen, a külföldi (főleg unión kívüli), és a magyar törvények teljesen mások, pl. az egész angolszász jogrendszernek köze sincs a mi kontinentális jogrendszerünkhöz.

2012. jún. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként igen, a külföldi törvények különböznek, mivel minden országnak más és más törvényei vannak (halálbüntetés, pénzbírság összege, mi számít önvédelemnek, lopásnak, zaklatásnak...).
2012. jún. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat...tehát ez az jelenti akkor,hogy nem lehetetlen külföldön is dolgozni ügyvéd ként...
2012. jún. 21. 19:27
 5/5 anonim ***** válasza:
67%
Kedves kérdező! Elmédben nagy sötétség honol,így megkérlek téged,a jelen- és jövőbeni jogászok nevében,hogy tartózkodj eme nemes pályától. Hülyékből\butákból már van elég...
2012. júl. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!