Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magyarországon tudtuk olyan...

Magyarországon tudtuk olyan gimnáziumot, ahol koreai vagy japán nyelvet tudnék tanulni? (Bár én inkább a koreai nyelvhez "vonzódom" jobban : ] ) Második vagy harmadik nyelvként is jó lenne.

Figyelt kérdés

Idén lettem/vagyok 8-os és, ha lehetne két tannyelvű gimibe szeretnék tovább menni ill. olyanba ahol a koreai a "főnyelv". Nagyon jó lenne, mivel, ha a gimiből kikerülök (tudom kicsit előre gondolkozok ><) fordító/tolmács szakra szeretnék mennék.(Természetesen koreaira.) Ha tudtok kérlek segítsetek!:) (Lehetőleg ingyenes mivel nem szeretném a szüleimet fizetőssel terhelni.:/ :] )

Bővebb válaszokat/tanácsokat/segítséget szívesen elfogadom. :D

13/l



#nyelvtanulás #magyarországigimikben
2012. jún. 23. 21:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Budapesten a Babits Mihály Gimnáziumban lehet japánt tanulni második nyelvként. Koreairól nem tudok :(

2012. jún. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%
2012. jún. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
woah ~~ ! :D Nagyon szépen köszönöm, a Babits után természetesen utána nézek,de azért remélem indítanak még a jövőben olyat is ahol lehet koreait tanulni.:)) Elvégre... a remény hal meg utoljára nem? :D
2012. jún. 24. 08:32
 4/9 anonim ***** válasza:
41%

Szia!

Én is hasonló cipőben járok. Sajnos, szinte semelyik gimnáziumba nem oktatnak koreait. Azt ajánlom, hogy tényleg menj a Babitsba, vagy ha nem, szerintem van máshol is angol-japán szakos gimnázium. Mire elmész gimnáziumba, vállalhatsz diákmunkát. 500-1500 ft/óra között mozog a fizetés. Utána fogadj egy Koreai nyelvtanárt. Ott egy óra 1000-2000 forint között mozog. Így 2-4 óra munka elég naponta. (a mangántanárral, heti 4 órát javaslok a tanulásra) És, vannak olyan egyetem, ahol van koreai-japán tolmács-fordító szak. Ezzel többet is kereshetsz, és már is 3 nyelvel indítasz. :) És ez még Koreában is jól jöhet.

Jó, mondjuk nekem még az orvosi is szóba jöhet..., de akkor Koreába. (Tudom, nem nagyon hasonlít az orvosi és a tolmács-fordító XD)

Ja, még 1 dolog. Ha bekerülsz egy jó kis angol-japán szakos gimibe, korrepetálsz?

Sok-sok szerencsét!

2012. aug. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Budapesten a Hunfalvy János Közgazdasági Szakközépiskolában van Japános osztály, és nem tudom ez számít-e de szintén Pesten az ELTE Trefort Gimnáziumban pedig kínait lehet választani.
2012. szept. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm everybody a sok jó tanácsot.Sajnos most kevesebbet bírok a nyelvvel foglalkozni,mert idén felvételizek ésatöbbi..stb. :)

Természetesen utána nézek a felsorolt lehetőségeknek.:)

2012. okt. 5. 17:08
 7/9 anonim ***** válasza:
62%

Első vagyok:


Ha mégsem középiskolában kezdenéd el, akkor sok egyetemen/főiskolán lehet keleti nyelveket tanulni (japán, kínai KOREAI)! Sőt például nálunk (BGF-KKK) van tolmács-szakfordító tanfolyam is, bár igaz az csak plusz óra és fizetős.

És sok sikert a felvételihez!! :))

2012. okt. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
ez fizetős de kürt alapítványi gimnáziumban 11.-12.-ben asszem tanítanak koreai nyelvet
2023. jún. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Sziasztok énis koreaiul szeretnék tanulni már megtanultam AZ ábécét irni 2-3 szavas szókat tudok irni...úgyhogy ha valaki tud segít

Elöre is köszönöm!😊

nov. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!