Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha minden álmod az orvosi...

Ha minden álmod az orvosi egyetem lenne, de már harmadik alkalommal csúsznál le, viszont lenne "fölös" 12 milliód, akkor beadnád a jelentkezésed pótfelvételikor költségtérítéses képzésre?

Figyelt kérdés
2010. jún. 19. 23:50
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
92%
Nem. Ha háromszor csúsztál le, akkor valószínűleg nem tudnád elvégezni.
2010. jún. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
3 bukta után be kellene látnom, hogy nem vagyok alkalmas erre a szakmára, és 12 fölös millió sem tesz rá alkalmassá.
2010. jún. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Kitanulnék valami szakmát, és saját vállalkozásba kezdenék.
2010. jún. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos, orvosira bejutni a LEGKÖNNYEBB, de bennmaradni, na az kihívás...
2010. jún. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
79%

Beadnám. Nekem a zeneakadémia volt minden vágyam és nagyon sajnálom, hogy az első sikertelen felvételi után feladtam és nem próbáltam még meg, addig, amíg fel nem vesznek.

Ha tényleg az minden vágyad, akkor úgyis annyit tanulsz, hogy benn maradsz. Szóval hülyeség lenne nem belevágni.

2010. jún. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
De lecsúszáson nem azt értem, hogy 50-60 pont hiányzik, hanem azt, hogy 3-4.
2010. jún. 19. 23:58
 7/34 A kérdező kommentje:
Utolsó! Sajnálom, hogy nem jött össze, tudom, hogy milyen érzés. De én képtelen lennék feladni az álmom, viszont most úgy érzem, hogy még egy évet várni is. :(
2010. jún. 20. 00:02
 8/34 anonim ***** válasza:
81%

Ha lenne feles 12 millióm, akkor jóhogy.

Nekem a zeneművészeti volt szintúgy így, elsőre nem sikerült, már szinte feladtam, de anyukám rábeszélt, hogy még egyszer próbáljam meg és szerencsére sikerült.

De orvosin egyáltalán lehet pótfelvételinél megjelölni? Mert fizuson is nem kevés a ponthatár azért.

2010. jún. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
92%
Minden évben 3-4 ponttal maradtál le? Na neee... Ha ennyire érdekelne és tényleg lenne esélyed elvégezni, akkor már bent lennél. És ez most nem gonoszkodás. Ha bekerülni nem tudsz mégis hogy a fenébe tudnád elvégezni?
2010. jún. 20. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
86%

Egyértelmű, hogy IGEN!

Nekem sem sikerült elsőre, sőt másodjára sem, viszont nekem nem volt sem fölös 12 millám, sem további kitartásom, hogy újra megpróbáljam, így beértem a mentőtisztivel.

Jártam egy évet oda, aztán egy hirtelen ötlettel vezérelve titokban jelentkeztem újra érettségire (tavalyelőtt). Igazából nem mondtam el senkinek, mert nekem is mindenki azt hajtotta, hogy hagyjam már, úgysem sikerül. Igazából már nem is annyira akartam, de megpróbáltam és sikerült! El sem akartam hinni. Szerintem azért sikerült, mert már nem akartam görcsösen... Olyan ez, mint amikor egy pár évekig küzd azért, hogy gyereke lehessen, aztán amikor 10-15 év után beletörődnek, hogy nem lehet, akkor hirtelen megfogan a baba. :)

Ne félj attól, hogy ha csak költségesre kerülsz be, akkor nem fogod bírni. Ez egy nagy hülyeség. Nekem több olyan évfolyamtársam kibukott, akik több, mint 450 ponttal kerültek be - szóval jóval a ponthatár fölött voltak, mégsem bírták. Viszont ismerek 2 költségeset, akik még mindig ide járnak és még mindig a legjobbak között vannak.

Szerintem az, hogy még mindig nem adtad fel, többet jelent, mint bármi. Ha ilyen szerencsés vagy, hogy megengedhetitek a költségtérítéseset, akkor nem szabad kihagyni. Gondolom nem gazdag apuci hülyegyereke vagy, aki kitalálja, hogy orvos akar lenni, apuci meg a segge alá tesz mindent. Mert ha az lennél, nem próbálkoztál volna 3 éven keresztül, hanem egyből mentél volna költségesre.

Szóval tedd össze a két kezed, hogy neked ilyen lehetőséged van, aztán fújd ki magad, nyugodj meg és hajrá! :)

Én tudom, hogy jó orvos leszel! A betegek is szeretni fogak, mert érezni fogják, hogy te tényleg szívvel-lélekkel csinálod a feladatod.

2010. jún. 20. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!