Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Erről a bankszámla típusról...

Erről a bankszámla típusról mi a véleményetek, egyetem miatt kellene nyitnom egyett?

Figyelt kérdés
[link]
2012. júl. 17. 21:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nekem OTP számlám van.
2012. júl. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
CIB Cibezz is jó, nekem szimpatikusabb. OTP-t SEMMI ESETRE SE!
2012. júl. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 reptoid ***** válasza:

Hogy most kinek, mi a jó, azt magunknak kell eldöntenünk. Kb. olyan, mintha telefonos díjcsomagokról beszélnénk, vajon jó-e.

Szépen gyűjts ki magadnak jó párat, aztán válaszd ki, amelyik a legolcsóbb, legjobban illik az elvárásaidhoz. Melyikhez milyen kártyát adnak (pl netes fizetéseknél fontos lehet), hányszor akarsz készpénzt felvenni (mert ennek is díja van), ezt hol akarod megtenni (egy otp atm minden sarkon van jóformán, bár lehet adott esetben, nem a legolcsóbb), utalni mennyit fogsz, ezt bankon belül teszed-e gyakran, vagy máshova, mennyi a tájékoztató sms ára, bankfiókból mennyi a készpénzfelvétel díja kártya nélkül stb stb.


Így legalább tisztában leszel a fogalmakkal, költségekkel is.

2012. júl. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha számít, hogy melyik napon jön az ösztöndíj, akkor olyant válasz amit a suli ajánl. Nálunk a sulinak OTP számlája volt és egy nappal ellőbb megkaptuk mi OTP-sek mint az erstesek.
2012. júl. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%

1./ Az OTP bankszámla azért nem jó, mert minden tranzakcióra iszonyú költségeket számolnak fel, már azért is fizetni kell, ha pénzt akarsz a saját számládra feltölteni az OTP fiókban személyesen!...

Rabló banda!!!...


2./ A CIB Bank CIBEZZ-számlacsomagja tényleg jobb az Erste-nel, mert nemcsak ingyenes a számlakezelése, de havonta 3x BÁRMELY ATM-ből díjmentesen felvehetsz pénzt, a NetBank átutalások díjmentesek, szinte minden ingyen van, ami fontos... :-))

Ingyenes hozzá az Internet-kártya, amivel a neten tudsz vásárolni (biztonságosan elkülönített pénzzel)...

Én a saját gyerekeimnek is ilyen CIBEZZ-számlát nyittattam és az OTP-t megszüntettük...


3./ Júliustól már minden átutalás max. 4 órán belül teljesül, tehát annak sincs többé jelentősége, hogy más banknál vagy, mint az egyetem bankja (mindenki aznap kapja meg az ösztöndíjat)...

2012. júl. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Néhány hónappal ezelőtt én is ezzel a kérdéssel szembesültem. Az OTP kiesett, mert OTP, a K&H is kiesett, föltétel volt, hogy legyen internetkártrya. Maradt az Erste és a CIB, végül a CIB-re esett a döntés, mert tényleg jobb. A CIB azért nem tetszett annyira eleinte, mert van 50 forint havidíj (nem olyan nagy összeg, hogy belehaljak, de ha már ez ilyen, akkor legyen minél olcsóbb, a "semmiért" ne fizesünk, ha nem muszáj). Az Ersténél az van, hogy "nem kell fizetni egy fillért sem", na igen ám, csak ha a pofa szeretne pl. átutalni, az már k.b. 25 forint tranzakciónként. A CIB-nél azonban korlátlan számú utaláb akármelyik bankhoz ingyenes, tehát ha az Ersténél csinálsz havonta min. 2 utalást, akkor már a CIB-bel jössz ki jobban, ráadásul az ERSTE kártyájával csak erstés ATM-ből lehet fölvenni havi 1x ingyenesen, míg a CIB-nél havi 2x bármelyik automatából. Nekem pozitív tapasztalatom van vele, akit ismerek, annak is, az internetkártya is működik simán. Plusz ott van még ez a "CIBEZZ megtakarítási program", ami évi 7.5%-os kamatot ad lekötés nélkül egy külön számlán havonta, ha havi 2000 forint érkezik arra a számlára.


[link]

2012. júl. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 reptoid ***** válasza:

"OTP-t SEMMI ESETRE SE!"


Kész :D Majd mindenki kiszámolja magának, hogy neki mi lesz a legolcsóbb, legkedvezőbb. Csak azért mert neked nem megfelelő, attól még lehet másnak pont az kellhet. Vagy van valami konkrét, mindenkire érvényes negatívumod?


"Nálunk a sulinak OTP számlája volt és egy nappal ellőbb megkaptuk mi OTP-sek mint az erstesek."

Ezzel szerencsére mostantól már nem kell foglalkozni, július 1-től az elektronikus átutalási megbízásokat 4 (+2) órán belül teljesítik belföldön.

2012. júl. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

#3-as beírónak :


Pontosan én is ilyen szisztéma szerint gyűjtöttem ki a bankok ajánlatait, ahogy te leírtad és ennek alapján a CIB CIBEZZ-számlacsomagja jött ki a legkedvezőbbnek!...

2012. júl. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#6-os beírónak :


Én is néztem egy hete, hogy a CIB oldalán a CIBEZZ-számlánál havi 50 Ft számlavezetési díjat írnak, ennek ellenére az én gyerekeim számláján nem vonnak le 50 Ft-ot!!!... Lehet, mert mi tavaly nyitottuk a számlákat?...


A másik : nekünk havonta 3x ingyenes a BÁRMELY ATM-pénzfelvét a Cibezz-MasterCard kártyával!...

2012. júl. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hmm, most néztem meg a kivonatot, és nekem sem vonták le, pedig én idén nyitottam, amikor már volt havidíj. Nem mintha baj lenne ;D


#6

2012. júl. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!