Mit tennél a helyemben? Egyetemre való vágyódás, de rossz anyagiak.

Figyelt kérdés

21 éves lány leszek, 2 éve érettségiztem. Mivel már akkor nyilvánvaló volt, hogy anyagiak miatt nem sok esélyem van egyetemre menni, szereztem szakmát 1 év alatt, majd munkába álltam. Mivel a szakmámban nem igazán tudtam elhelyezkedni - tapasztalat hiánya -, ezért gyárba kényszerültem én is. Számolgattam én nagyon sokat, hogy hogyan, milyen módon tudnék megélni, ha államilag támogatott szakra mennék, de így sem látom a megoldást, akkor sem, ha dolgozok mellette, mivel itthon is kell segítenem anyagilag, így nem jönnék ki diákmunkával. :( Levelezőre nem tudom, hogyan jelentkeznék, mivel nem tudnék vizsgaidőszakban feljárni vizsgázni az egyetemre a munka miatt... Diákhitel kizárva, elég sok bedőlt hitelest láttam az ismerőseim körében, még véletlenül sem szeretném én is átélni.

Egyetemre nagyon szeretnék járni, már érettségi óta... Ti láttok ebben kiutat? Most vagyok megint nagyon elkeseredve, hogy látom, az ismerőseimet ide-oda felvették, és annyi boldogok... :) Amúgy nyelvet tanulok - itthon egyedül, könyvek és internet segítségével -, angolt, németet és most kezdtem az olaszt is, mégis van bennem egy elég nagy hiányérzet...


2012. júl. 26. 15:26
 1/9 anonim ***** válasza:

Diákhitel az egyik lehetőség. Mivel jövedelemarányosan kell törleszteni, így sokkal nehezebb bedőlni vele.

A másik egy esti tagozatos, államilag finanszírozott képzés, de ezekből elég kevés van. Én munka mellett végeztem el estin egy képzést, vállalható, bár nekem a munkaadómmal is egyeztetnem kellett, mert sokszor a munkaidőben elkezdődött az aznapi képzés (heti kétszer kellett menni 4-től 9-ig).

2012. júl. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

ajajj. kemény dió.

levelezőn nem hétvégén kell am járni?

esetleg megpróbálkozhatsz a szociális támogatással, illetve az alaptámogatással (igaz, az nem rendszeres, csak egyszeri).

diákhiteltől mindenki egy kicsit visszariad, hisz benne van, h "hitel". meg az is oké, h ugyan úgy vissza kell fizetni. de itt nem változik az árfolyam, a kamat pedig fix (8%).

2012. júl. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Sokszor hétvégén is dolgozom... Gyárban lehetetlen sajnos megoldani, hogy elengedjenek, mert találnak akármennyi embert a helyemre, akikkel nem kell "egyezkedni" a munkaidőt illetően. :(
2012. júl. 26. 15:44
 4/9 A kérdező kommentje:
Utánanézek még azért ennek a diákhitelnek...
2012. júl. 26. 15:44
 5/9 A kérdező kommentje:
Illetve nekem az egyetem az költözéssel is járna, vidéki vagyok.
2012. júl. 26. 15:45
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha magadat tartod el, biztos felvesznek koliba, ez mondjuk 10 ezer, jegyzeteket, könyveket meg tudod oldani olcsón. Szoctámra kaphatsz mondjuk 30 ezret is, plusz tanulmányi, és akkor már csak kajára kell költeni.

Egyébként engedj meg nekem valamit: a szüleid komolyan gondolják azt, hogy nemhogy nem támogatnak téged, de még te küldj haza pénzt nekik, mikor egyetemista leszel???

2012. júl. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nézd, a diákhitel nem az ördögtől való, csak ésszel kell felvenni, akkora összegben, amire tényleg szükséged van, nem szabad elcsábulni, ha neked mondjuk elég havi 25 ezer, akkor nem havi 40-et kell kérni. De ha annyira van szükség, akkor annyit. Mindenképp azt jelenti, hogy utána lesz egy tartozásod, amit ki kell fizetni, de tényleg nem szabad egy lapon említeni a devizahitelekkel, mert nem ugyanaz. Valóban jövedelemarányosan kell törleszteni. Ha lehet arra számítani, hogy nagy valószínűséggel el tudsz helyezkedni a végzettségeddel, és nem fogsz rosszul keresni, akkor én megfontolnám. És ami jó dolog, hogy bármikor előtörleszthetsz.

De ezen kívül más pénzforrások is szóba jöhetnek, akár a diákhitel helyett, akár az mellett, ha nappalis vagy. Egyrészt nappalin is lehet dolgozni diákként, ha nem is sokat, de plusz pénz az is. Aztán második félévtől már kaphatsz tanulmányi ösztöndíjat. Illetve ott van még a szociális ösztöndíj, ha ilyen rossz az anyagi helyzetetek, akkor jó eséllyel azt is kapsz, sőt, első félévben, az ösztöndíj helyett van olyan is, hogy elsősök kiegészítő alaptámogatása (más néven gólyapénz), a szoctámmal együtt igényelheted meg. Ja, és még ott van a Bursa Hungarica, ennek is nézz utána, lehet, hogy arra is jogosult vagy.

2012. júl. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A szoctám max összege olyan 23 körül van, de az is több, mint a semmi.
2012. júl. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 szandraga válasza:
Nem kellett sokat gondolkodnom, mintha csak a saját történetemet olvasnám. Még részletekre is (otthon angol, olasz német..:) ) hát nem egyszerű, tudom milyen érzés. Én most kezdek munka mellett egy két éves OKJ-t estin, ez idő alatt félreteszek amennyit tudok, és ezt az összeget arra fogom szánni, hogy letegyem a nyelvvizsgákat, emeljem az érettségieim szintjét stb. fejlesztem magam. már az okj-s bizonyítvány is elég sok plusz pontot ad.. így már lesz esély bejutni támogatottan akár levelezőre is..:) ráadásul az én célom, a pszichológia szak.. ami valljuk be a legmagasabb pontszámú szakok közé tartozik.. Kitartás, légy céltudatos és sikerülni fog!!! Szurkolok! :)
2015. márc. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!