Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichiáter vs Pszichológus?

Pszichiáter vs Pszichológus?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy mi szól egyik és mi szól másik foglalkozás mellet??

Ha lehetne írnátok érveket ellenérveket.

Köszi


2012. aug. 7. 21:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A problémád jellege az, ami alapján el kell dönteni. Az orvos alapvetően kemikáliákkal, a bölcsész kizárólag lelkiekben avatkozik be.
2012. aug. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Jöhetnek még

2012. aug. 7. 21:24
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Pszichiáter, szinte nem is kérdés. Orvos, sokkal jobb kereset.
2012. aug. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A pszichiáter orvosi egyetemet végez, rengeteg más betegségről is tanul, sok kémia, fizika, anatómia, stb. Gyógyszereket ir fel a betegnek, úgy gyógyit. A pszichológushoz kevésbé értek, annyit tudok, hogy végighallgatja a beteget, tanácsokat ad, de gyógyszert nem irhat fel és az egyetem alatt is teljesen más tantárgyakat tanul (úgy tudom humánosabb jellegűeket, de ebben már nem vagyok 100%). Tehát bár hasonló a kettő, mégis nagyon más.
2012. aug. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
45%
én a pszichológusra szavaznék. Sokkal szimpatikusabb a gyógyítási módszer, hiába van nagyobb tudása a pszichiáternek.
2012. aug. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%

mint írták felettem, a pszichiáter írhat fel gyógyszert, végighallgatja a beteget. ő doktor, orvosi egyetemet végez, ami 6 év+ (ha jól tudom) 3 év a pszichiáteri képzés. a pszichológus végighallgatja a beteget, gyógyszert ő nem írhat fel, a pszichológus bölcsészkaron végzett 3 év alatt.

pszichiáter hátránya a sok év tanulás, előnye, hogy sokkal jobban keresnél vele, mint a pszichológussal. a döntés a tiéd, sok sikert hozzá!:)

2012. aug. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Előzőnek írnám, hogy 3 év tanulás után még nem leszel pszichológus...



Kérdező: amit eddig írtak az nagyjából stimmel, a pszichiáter orvos, beteg emberekkel foglalkozik, ezzel szemben a pszichológus nem. A pszichológus inkább olyan emberekkel foglalkozik, akiknek olyan lelki problémáik vannak, amelyeket egyedül már nem tudnak feldolgozni, de persze nem betegek, jobbára semmi bajuk nincsen. Senki ne sértődjön meg, de én a pszichológusokat mindig úgy tituláltam, hogy lelki szemetesládák :D mert leginkább tényleg olyanok járnak oda, akiknek csak arra van szükségük, hogy valakinek kipanaszolják magukat és kész. Pszichiáterként igazi beteg emberekkel találkoznál, akiknek orvosra van szükségük.

Azt válaszd ami jobban tetszik, de pszichológus sem tanul sokkal kevesebbet, mint pszichiáter: 3 év alap majd 2 év mesterképzés, plusz utána klinikai szakpszichológus stb... hát akkor már inkább pszichiáter.

2012. aug. 8. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

a pszichiáter orvos, 6 év osztatlan ÁOK és utána szakosodás pszichiátriára

előnye: orvos leszel, embereket fogsz gyógyítani, ha jó vagy, sokat kereshetsz

hátránya: rohadt sokat kell tanulni :D

pszichológus: bölcsészképzés, 3 év BA után leszel viselkedéselemző (nem ám pszichológus!), utána, ha felvesznek, 2 év mesterképzés, nah ezután leszel pszichológus - elhelyezkedni nem nagyon tudsz még így sem, csak ha különböző önköltséges tréningeket elvégzel (SOK pénzért)

a pszichiáter szakember, a pszichológus... hát, egyesek szerint az is, bár presztízsben és nehézségben a kettő nem hasonlítható össze

2012. aug. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

OFF:


"3 év BA után leszel viselkedéselemző"

Felkaptam a fejem a szóra; ez azonos a Gyilkos elmékben levő viselkedéselemzők végzettségével? Ezután kell továbbtanulni profilozónak?

Csak mert engem nagyon érdekel a profilozás.


ON.

2012. aug. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2012. aug. 8. 21:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!