Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológus vagy óvónő?...

Pszichológus vagy óvónő? Melyikkel járnék jobban?

Figyelt kérdés

egy pár hónapja elég erősen állítom, hogy én gyermekpszichológus szeretnék lenni. csak az a baj, hogy nagyon sok pont kell érettséginél, én meg olyan átlagos tanuló vagyok, persze a jegyeimet ki tudom javítani, de az érettségitől parázok. de addig még van 3 évem.

a másik lehetőség, ami megfordult a fejemben, az az óvodapedagógus. nem tudok erről még olyan sok mindent... miből kell érettségizni, hol van Pesten olyan egyetem vagy fősuli, ahol van ilyen szak, és az óvónők kb mennyit keresnek? mert ha kb annyit, mint a tanárok, akkor az elég kevés... a pszichológus mennyit keres?

szerintetek melyikkel járnék jobban? melyik felkapottabb munka? melyik végzettséggel lehet könnyebben munkát találni?

inkább a pszichológus felé hajlok, de az óvónő talán testhezállóbb lenne. imádom a gyerekeket! :)


2012. aug. 13. 22:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Nagyon sok időd van még, és az összes kérdésedre a válasz a felvin van, kivéve arra, hogy melyiket válaszd. Nos, csinálj egy önvizsgálatot, ismerd meg magadat - még nem késő - és döntsd el hogy melyiket csinálnád inkább. Mindkettőhöz rengeteg türelem kell, pszichológusként kizárólag problémás gyerekekkel fogsz foglalkozni, kérdés hogy ezt idegileg mennyire lehet bírni. Ha szívesen játszol a gyerekekkel, szereted őket, és szintén türelmes vagy, akkor az óvónő a jobb választás. Ha egy kicsit mazochistább vagy (nehezebb felvételi, nehezebb egyetem, stresszesebb munka) akkor a pszichológus.
2012. aug. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem egy óvónő ugyan olyan közalkalmazott mint egy tanár. Szóval fizetésben sok különbség nincs.
2012. aug. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszi :)

kicsit jobban utánanéztem, az óvónő nem menne sajnos, mert az alkalmassági vizsgán megbuknék, ugyanis énekelni, tesizni kell, az énekhangom rossz és tesiben sem vagyok ügyes, ráadásul van egy kis beszédhibám, kottát olvasni sem tudok...

pedig testhezállóbb lenne, mint a problémás gyerekekkel foglalkozni, de a pszichológia mégis érdekesebbnek tűnik :)

2012. aug. 13. 23:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!