Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek érdemes bűnügyi...

Szerintetek érdemes bűnügyi nyomozónak tanulnom?

Figyelt kérdés
Nagyképűség nélkül: 11.-es vagyok egy erős gimnáziumban. Általános iskola első évétől kezdve kitűnő vagyok, a reál és humán tárgyakban is jól teljesítek.12.-re meglesz az angol felsőfokú és nagy eséllyel a német középfokú nyelvvizsgám is.Mindenképpen valami érdekes és izgalmas munkát szeretnék, a hirtelen riasztások akár az éjszaka közepén sem riasztanak vissza. Érdemes az NKE Rendészettudományi karán bűnügyi nyomozónak tanulnom? Egy 2 nyelvvizsgás alap+mesterképzést elvégzett pályakezdő tiszt milyen fizetésre számíthat? És milyen fizetésre számíthat 5,10,15,20 év szolgálat után? Mekkora az esély hogy a Nemzeti Nyomozó Irodába kerülhessek?

2012. aug. 20. 13:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Aztán testnevelésből is kiváló vagy-e?:)

Egyébként a fizetés nem rossz. Nem akarok számokat mondani, de ha egy olyan rendőrnek, aki nem végzett főiskolát és főtörzs a rangja megkap nettó 140-et, akkor ez lehet neked egy viszonyítási alap. Elég nehéz bekerülni a rendőrtisztire, de sok sikert. A fizikai alkalmasságin rengetegen elhasalnak, plussz nem árt ha van ismeretsége az embernek. No meg persze pszichésen is alkalmasnak kell lenned a feladatra. És az egyik fő kérdés: esetenként bírod-e majd gyomorral? Te jobban ismered a képességeid, meg hogy mit bírsz, de jól gondold meg. Nem csak egy kaland a bűnüldöző munka. Kívánok erős és kitartást, meg hogy ne legyél például alkoholista egy idő után.

2012. aug. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Testnevelésből is kitűnő vagyok, és kicsit több mint 1 éve rendszeresen "gyúrok"(5km futás, 500 hasizomgyakorlat, húzódzkodás szélesen és szűken, 200 fekvőtámasz,40 tolódzkodás minden nap vagy minden második nap..Pszichésen is erős vagyok.
2012. aug. 20. 21:32
 3/9 anonim ***** válasza:
Akkor ha szeretnéd, akkor persze hogy érdemes. A fizikai alkalmasságira jó előre kezdj el készülni. Tavasszal még fenn volt a honlapjukon, hogy pontosan mik a követelmények. Nézd át ha még nem tetted. Hogy pszichésen megfelelsz-e, az majd idővel úgyis kiderül.
2012. aug. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy mondtad, megtaláltam a rendőrég weboldalán az alkalmassági részletes leírását. Azt meg tudja esetleg mondani hogy a fogszabályzó kizáró ok-e?
2012. aug. 24. 13:43
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én nem hiszem, hogy az kizáró ok lenne. Bár talán érdemesebb megkérdezni őket:)
2012. aug. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Woody H. válasza:
A jó nők miatt megéri higgy nekem :D
2012. aug. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Üdv.

Ha rám hallgatsz, akkor ne rendőrnek menj. Nemzetbiztonsági szak a neked való. Ott vannak ilyen kis okostojások. A te mentalitásoddal sok problémával és megpróbáltatással fogsz szembekerülni a Bűnügyi osztályon. Hidd el nekem.

2012. szept. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Csatlakozom valamilyen szinten az előttem szólóhoz.

A másik dolog, úgy látom te tisztában vagy, hogy mit szeretnél, ennek ellenére felteszed a kérdést...

Az NNI-t feloszlatták, oda már nem kerülhetsz be. Aki oda felvételt nyert, annak nagy hátszele vagy szakmai tapasztalata volt, esetenként mindkettő. A nyomozó tiszt fizetése 180-200 e. nettó. A beosztásért kapod a fizetést, a rendfokozat csak arra szolgál, hogy magasabb pozíciót is be tudj tölteni. Ne menj nyomozónak, nem neked való. Ha mégis ezt a pályát választod, letörik a szarvad egy-kettőre.

2012. szept. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

Ne mindig hallgass ránk válaszolókra :)

Ha bűnügyi nyomozó szeretnél lenni hát hajrá,menj annak.

2012. szept. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!