Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mennyire érdemes nyomozónak...

Mennyire érdemes nyomozónak menni?

Figyelt kérdés
2011. nov. 12. 21:13
1 2 3
 1/26 bánomisén ***** válasza:
100%

Mire vonatkozik a kérdés? Anyagiakra? Akkor semennyire (tapasztalat). Kalandokra? Az már jobban megéri. Jó kollégákra? Általában az is működik, a nyomozók jó fejek.

Viszont ha minden nap ki akarod aludni magad, akkor ne menj nyomozónak. Nem egy nyugdíjas állás... viszont szép, én szerettem :-)

2011. nov. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
hát legfőképp anyagiakra,meg arra h mennyire könnyű elhelyezkedni,mennyire telített a szakma,meg ilyesmik.
2011. nov. 12. 21:45
 3/26 bánomisén ***** válasza:
100%

Ebből nem fogsz meggazdagodni, az tuti, legalábbis anyagi értelemben nem. Ha viszont hivatásszerűen csinálod - szerintem máshogy nem is érdemes -, akkor egy csomó tapasztalatot és ismeretet szerezhetsz, ilyen értelemben gazdagít.


Hogy most mennyire telítettek a helyek, arról fogalmam sincs, már jópár éve felhagytam ezzel.

De utcáról nem fognak felvenni rögtön nyomozónak, az biztos. Vagy beállsz a rendőrségre dolgozni bármilyen pozícióba és belülről átigazolsz egy idő után nyomozóékhoz, vagy irány a Rendőrtiszti Főiskola bűnügyi szaka és onnan már egyenes az út.

2011. nov. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Rendőrtiszti Főiskola bűnügyi szaka


igen,erre gondoltam:D

pályaválasztás előtt állok ,és fingom sincs h mi legyen. illetve még csak faktokat kell majd felvennem márciusba,de azért már kéne vmi elhatározás...

2011. nov. 12. 22:05
 5/26 bánomisén ***** válasza:
100%

Akkor nézz egy kicsit online körül az RTF-en, hátha segít a döntésben: [link]


Én nem mondom azt sem, hogy menj, azt sem, hogy ne, mert elfogult vagyok, nagyon szerettem csinálni. De azt, hogy te mit akarsz az élettől megkapni és elérni, azt te tudod, úgyhogy dönteni végső soron neked kell.

2011. nov. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
hát igazából ez úgy "felizgatott" mert tényleg érdekesnek hangzik,viszont az anyagiak egy kicsit most visszatartanak,mert nem akarok én multimilliárdos lenni,csak egy fix összeget a kezemben tartani,amivel normális élhetek/nem kell szűkölködnöm (a szűkölködésen nem azt értem h minden fost megveszek,hanem h nem kell aggódnom azon hogy jaaj most hogy fogom kifizetni a gázszámlát)
2011. nov. 12. 22:17
 7/26 bánomisén ***** válasza:
100%

Fix összeg lehet ezzel a kezedben, amiből meg tudsz élni. Nem azt mondtam, hogy megélni nem lehet belőle, hanem azt, hogy meggazdagodni nem :-) Viszont, ahogy megy följebb a rendfokozatod az idő múlásával, meg esetleg egyre komolyabb beosztásokba kerülsz, úgy nő majd a fizetésed is. Még mindig nem multimilliárdos szinten, de egyre elfogadhatóbb lesz. Csak ez idő.


Nem tudom, most hogy van, talán a honlapon szerepel, hogy valami juttatást kapnak-e a főiskolai oktatás ideje alatt is már a diákok. Elképzelhető, hogy utazáshoz valami segítséget, ilyesmit kapnak, ez talán szerepel a honlapon, de ha nem, és érdekel, akkor felhívhatod a fősulit, megmondják.

2011. nov. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

köszönöm a gyors válaszaidat:)


igazából még az is aggaszt,hogy egy ilyen karrier borzasztó lassan indul be,meg amit te is írtál,hogy az idő.de mondjuk ez mindegyiknél így van. illetve félek a "bukástól" nem tudom,hogy ez mennyire fordulhat elő,de azt értem a bukás alatt h egyszer csak megtört a karriered,vagy hogy mondjam:S

2011. nov. 12. 22:22
 9/26 bánomisén ***** válasza:
100%

Zsaruéknál, ha nem tagadsz meg parancsot, meg nagyjából betartod a rájuk vonatkozó spéci szabályokat, nagy veszély nem fog fenyegetni, teheted a dolgodat, ahogy szeretnéd.

Kezdőnek lenni meg minden szakmában nehéz, mindenhez idő kell, ha más főiskolában gondolkodnál, ott sem hullana az égből a manna.


Nekem a rendőrség, mint munkáltató, egyértelmű biztonságot jelentett, nem kellett attól félnem, hogy egyik napról a másikra munka nélkül maradok. Ráadásul még imádtam is, amit csináltam.

2011. nov. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

ja értem..


és a nyomozó az nem az az ember,akit sűrűn megfenyegetnek nem? ügyvéd/ügyész/bíró-t szokták,nem? bár ez egy kicsit random most,de gondoltam megkérdezem:D

2011. nov. 12. 22:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!