Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Aki óvónőnek tanul az a...

Aki óvónőnek tanul az a fizetésből megélhet? És kb. mennyi a fizetése egy kisebb településen? 100. 000. ft felett lehet?

Figyelt kérdés

2012. aug. 21. 11:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%
Meg leeht élni, de egyedül nehéz. Nincsen 100 ezer felett a fizetés, de talán 90 ezer sem.
2012. aug. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez sok dologtól függ, itt nálunk egy kezdő óvónő fizetése néhány éve 100 ezer körül volt, anyám 40 évig dolgozott óvónőként, ő 135-140 körül keresett, már nyugdíjas. A dajkák kevesebbet, ahogyan a kisebb képesítéssel rendelkezők is. Itt viszont németajkú településen már óvodában tanítják a németet, anyám pedig nem csak tud németül, de papírja is van róla, plusz sok továbbképzésre járt. Lehet 100 ezer felett, de akkor képezned is kell magad tovább, illetve helységtől is függ.
2012. aug. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

ó mamám! :D

Én már kisgyermek korom óta szeretnék lenni óvónő,nagyon jó taluló vagyok télleg! Apukám is mondta hogy az jóötlet,de szerintem akkor nem tudja h mennyit kers,kár,hogy csak ilyen keveset. És ott van olyan,hogy előléptetnek vagy vanami? ilyen nincs nem?

2012. aug. 21. 11:26
 4/17 anonim ***** válasza:
37%

hát ne bízz nagyon benne

az hogy jó tanuló vagy azt meg másra is fordíhtahnád, mert ez egy egyszerű szak, könnyű bekerülni és igazából nem egy nagy tanulás

szerintem ne válaszd de te tudod

de már akkor is ilyen akartál lenni, amikor te voltál a gyerek az oviba? XD nagy elhatározás

2012. aug. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
80%
előbb tanulj meg írni mert nem igazán fogtam fel csak 3 olvasásra az utsó hozzászólást
2012. aug. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Másodiknak: akkor nagy szerencséje volt édesanyádnak. az egyém is volt több mint 20 évig óvónő, kihagyott 10 évet, most ment vissza, de csak dajkaként. Keres valamivel több mint 80 ezret, és felajánlották neki, hogy óvónőként is dolgozhatna, hiszen a tapasztalata megvan, de fizetést NEM kapna többet.
2012. aug. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Előléptetés annyiból áll, hogy esetleg lehetsz óvodavezető. A fizetés lehet kicsivel 100 felett, de ahhoz nagyon hajtanod kell. Megélni elég szűkösen, de meg lehet belőle, de ugyebár bölcs politikusainknak köszönhetően már tudjuk, hogy 47 ezerből is meg lehet élni... szóval szerintük te már kész luxusban élnél. Na ennyit erről. Egyébként meg ez egyáltalán nem könnyű szakma, aki ezt írta, az gondolom be se tette még a lábát óvodába, mióta elballagott onnan. Nagyon nagy felelősség van egy óvónőn, mindenért őt veszik elő, ha történik valami a csoportban, neki panaszkodik egyik szülő a másikra meg annak a gyerekére stb. Mivel nincs pénz több csoportot indítani és több óvónőt foglalkoztatni, ezért inkább bezsúfolnak egy csoportba 30-35 gyereket 2 óvónőhöz (jó esetben még egy dadus is van, tehát 3 felnőttre jut ennyi gyerek, de a mi óvodánkban pont nincs dadus). Nem olyan egyszerű dolog ilyen kevés felnőttnek ilyen sok 3-6 éves gyereket szemmel tartani, akik ráadásul pont abban a korban vannak, hogy nagyon kell vigyázni rájuk, mert különben mindenféle veszélyes hülyeséget csinálnak. Az óvónő nem csak az óvodában, hanem otthon is dolgozik, egy csomót kell készülnie a másnapi foglalkozásokra, szinte semmi ideje nincs otthon. Ehhez képest nagyon alul vannak fizetve, és sokan le is nézik őket, nem becsülik a munkájukat. Itt Magyarországon csakis akkor érdemes ezt a hivatást választani, ha egész életedben arra vágytál, hogy óvónő lehess, és nincs semmi más ötleted, hogy mi lehetnél, ha nem óvónő.
2012. aug. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
19%

úgy értem, hogy egy munkáshoz képes aki nap mint nap a gyárban a saját életét kockáztatva orbitálisan nagy és veszélyes gépeket szerel

vagy az orvos, aki életeket ment, tűzoltó, aki szintén saját életét kockáztatja, ugyanúgy mint a mentős

ahhoz képes lósz*rt se csinál már bocs

2012. aug. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
89%
Utolsó! Van neked gyereked?
2012. aug. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
8%

van benne igazság azért gondold át

nem kell ahhoz diploma, hogy valaki ovónő lehessen

70 évvel ezelőtt is megvoltak a gyerekek, és leeht, hogy egy egyszerű nénike volt az ovónőjük

vagy a mostani idősebbek vagy felnőtt emberek selejtek lettek azáltal, hogy nem egy "végig tanultam az életem" kiélt ember nevelte őket, hanem egy megbízható, de lehet feleannyit se tudó -úgyértem nem ért annyira a történelemhez - nevelgette, tanítgatta őket?

mert ha ezen az állásponton vagy akkor azzal is egyet kell értened, hogy a szüleink és nagy szüleink selejtek

így gondolod?

2012. aug. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!