Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Matek emelt, biosz emelt,...

Matek emelt, biosz emelt, esetleg kémia/infó középpel (+nyelvek) hova érdemes menni?

Figyelt kérdés

ezeket tudnám bevállalni, de minek érdemes menni ezzel? Gyógyszerész tetszett, de ahhoz sajnos nem elég erős a kémiám, szóval a vegyész még inkább kilőve.

Matek emeltet sztem meg tudnám csinálni (jóra), de azért nem vagyok egy matek-géniusz. Angol emelt is szóba jöhet, abból vagyok a legjobb, ezért gondoltam először a tolmács/fordítóra, de a reálosokkal többre mennék.


Valami tipp?:)



2012. szept. 4. 15:23
 1/4 anonim válasza:

1. Orvosi: tudtommal jövőre sem kell leszerződni itthonra ( a meló strapás de éhen nem halsz ha jól csinálod gazdag is lehetsz) A kémia viszont jó ha megy és kell hozzá gyomor, bár meg lehet szokni.

2. Pázmány molekuláris bionika: talán ez illik hozzád a legjobban az elmondottak alapján. Ne ijedj meg a katolikus jelzőtől nagyon jó egyetem remek oktatók használható tudás, külföldre kiutazási lehetőségek. A hátránya hogy nem tudod mire lesz elég mivel a munkaerőpiacnak eléggé ismeretlen, ami ott képződik.

3. A matek pengeségétől függően BME biomérnök szak. Ismerősöknek pozitív a véleménye róla és ha szereted a fizikát is akkor még jól is kijöhetsz belőle.

4. ELTE valamelyik természettudományos szakja és onnan tovább menni, akár tanárnak vagy kutatónak. Attól függ mennyire érdekel. Ez lehet biológia, matek, info vagy kémia, párosításnak megfelelően.


A magyar értelmiség, és a saját szempontodból talán a másodikkal jönnél ki legjobban. Az angol középfokú alap kéne hogy legyen minden természettudományos egyetemen, első év végére sajnos anélkül nem lehet megérteni az irodalmat.

2012. szept. 5. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
48%
LEgyél büszke az emelt szintű vizsgáidra, ha megcsinálod azokat. Foglalkozni meg olyasmivel foglalkozz, amit szeretsz csainálni, és amivel meg tudod valósítani az álmaid.
2012. szept. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi, de mondjuk az orvoshoz nem elég a kémia közép, hanem emelt kell (vagy fizika, de az középszinten sem jöhet szóba)


A molekuláris bionikához miből kell érettségizni? Tudsz róla valamit személyesen? Köszi amúgy, mindjárt utánanézek:)

2012. szept. 5. 17:55
 4/4 anonim válasza:

Szia bocsi a késői válaszért nem láttam hogy írtál.

A Pázmány ITK-n vendéghallgató voltam a SOTE mellett. Nagyon élveztem a barátságos környezetet és azt, hogy nem szívattak meg mint a BME-n az ismerősöket (VIK) (nema gyi tantárgyakt csináltam meg hanem az ottani buktató jellegűeket). Emberségesek voltak velem is (lehet csodabogárságunk miatt). A tanárok ingyenes felkészítést tartottak szabadidejükben a diákság segítette a matek kémia vagy programozásokban. Kicsit olyan mint egy nagy középsuli ennek minden előnyével (közeli ismerősök, a tanárok névről arcról ismernek) és hátrányával (kevesebb önállóságot tanulsz).

2012. okt. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!