Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen módon tudnék építészmér...

Milyen módon tudnék építészmérnöknek tanulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Olyan kérdésem lenne,hogy 20 évesen,ha napközben dolgozok,milyen módon tudnék építészmérnöknek tanulni?Milyen iskolába kéne jelentkeznem esti tagozatra esetleg van-e rá külön tanfolyam ilyesmikre gondolok.


Érettségim sajnos nincs,európa bajnok sportoló vagyok,de 20 éves fejjel rá kellett jönnöm,hogy ez kevés a megélhetéshez.


Most egy építkezésen dolgozok,mint segéderő,egy baráti társasággal,tanítanak,segítenek, és érdekelne ez a szakma.


2012. szept. 22. 11:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Építészmérnök végzettséghez diploma kell, ahhoz pedig érettségi.
2012. szept. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor az,hogy milyen középsuliban rakom le az érettségit ezek szerint teljesen mind1 nem számít semmit.
2012. szept. 22. 11:51
 3/5 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, hol rakod le, csak az eredmény számít. Középfokú nyelvvizsgára szükséged lesz. A győri Széchenyi egyetemen és a pesti Műegyetemen van építészmérnöki kar. Nézz utána, hol van még, és hol van esti képzés.

Ha nappalira mész, akkor tudsz hétvégente dolgozni, az is valami. Ez nem megoldható a te esetedben?

2012. szept. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Diploma kell hozzá. Érettségizned kell, illetve az építészképzésre kell rajzalkalmassági is (ezt az egyetemen csinálják).

Építészmérnök lehetsz:

SZE-n Győrben

PTE-n Pécsen

BME-n Pesten

DE-n Debrecenben

SZIE-n Pesten


PTE-n és SZIE-n van levelezős képzés is, de az költségtérítéses, az összes többin meg csak nappali van (államin vagy költségtérítésesen). Időben 8 félév (ha csak nem csúszol).

Szóval nincs esti ebből ez nem egy OKJ.

2012. szept. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát figyelj, én BME-n vagyok, ide készültem már a gimi alatt is, de nagyon kemény, bejutni sem könnyű a rajzalkalmassági miatt. Folyamatosan rajzolni és modellezni kell a sok más tantárgy és házi, ZH és ED mellett, van hogy az alvásról is le kell mondani egy-egy éjszakára, mert annyi mindent kell csinálni. A fizika és a matek is nagyon kemény (főleg analízis: integrálás, deriválás, differenciál egyenletek, vektorok, egyéb függvénytan, határértékszámítás stb.) erre jön még a statika, szil.tan, filozófia ...). Szóval szerintem csak akkor menj építésznek/építőmérnöknek/egyéb mérnöknek, ha nagyon elhivatott vagy, mert különben biztos, hogy ki fogsz hullani, ami a hallgatói szerződés miatt elég sok költségedbe is fog kerülni. Pl. az építőmernököknek tavaly a BME-n az 50%-a kihullott a 3. félévre...
2012. szept. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!