Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BGF-PSZK Gazdaságinformatika...

BGF-PSZK Gazdaságinformatika szakkal kapcsolatban tudnátok segíteni? Körülbelül hányan végeznek időben? Mennyien csúsznak túl? Milyen szintű a matekoktatás? Mennyire durván kezdődik, teljesíthető?

Figyelt kérdés
Más szakokon (mérnökinformatika) hallottam, hogy rögtön mindent úgy kezdenek el, mintha tudnál programozni és emelt szinten tanultad volna a matekot (emiatt a 90% kibukik első évben), ez itt is igaz?

2012. okt. 4. 18:42
 1/4 anonim ***** válasza:

a PSZF-en a gazdinfo még nagyon friss alapszak, ez a szak 2. éve szal még nem végzett rajta senki :D én nem gazdinfós vagyok, de amit hallottam róla, az az h a matek matematikai alapok vagyvmi iesmi néven fut, de lényegében ugyanaz mint a többi szakon: analízis, de náluk könnyebben teljesíthetőek a követelmények; és nekik is van programozás, de ahogy a gazdinfo tanszék tanárait ismerem nem hiszem h minőségi oktatás lenne programozásból, viszont majd zh-n meg vizsgákon jól leszopatják a hallgatókat

én kb ennyit hallottam, de hátha jön vki aki ezen a szakon van és jobban tud válaszolni

2012. okt. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kíváncsian várom a további válaszokat is :)

Azt viszont már lehet tudni hogy a tavalyi évfolyamnak mennyire volt gáz, még akkor is ha csak két éve van :)

2012. okt. 4. 19:52
 3/4 delusion ***** válasza:

BGF-en valószínűleg nem olyan szintű a programozás, mint máshol, én amiatt annyira nem aggódnék. Persze hogy mit várnak el tőled/tőletek, az már más tészta. Ez nem feltétlen baj, és amúgy jó suli szerintem a BGF, szimplán úgy értettem, hogy talán nagyobb az egyensúly a "gazdaság" és az "informatika" között, mint máshol (de nincs előttem a tanterv, tehát ezt nem venném biztosra).


Az elkövetkezendő 2-3-4 év is egyfajta kísérleti stádium lesz, mindenki úgysem végzi el időben, tehát mndenféleképpen kell egy kis idő annak, hogy konkrét válaszokat kapj a kérdésedre.


Én gazdinfós voltam, igaz, nem a BGF-en, de ettől függetlenül ha akarod, majd mesélhetek erről-arról..

2012. okt. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

most kezdtem a gazdaságinformatikát a bgf-en

programozás első félévben még nincs, matek attól függ mennyire vagy jó benne, nem teljesíthetetlen, én speciel emelt érettségit tettem matekból, számomra eddig nem volt új anyag matekból, viszont kiegészítettem "tudásom" (gimihez képest bonyolultabb példák, integrálás is már nehezebb szinten megy stb...)

nekem a legtöbb problémám eddig a hálózatok, és operációs rendszerek tantárgyakkal volt, lévén nem érettségiztem infóból, a kezdet elég nehéz volt (linuxozunk, ip, jogok, hálózat kialakítás...) de ha érdekel a téma, tanulsz és utánaolvasol ezeknek neten akkor megtanulható, első zh-im elég jól sikerültek (sőt) :)

ha van kérdésed írj nyugodtan

2012. nov. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!