Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik gimnáziumot ajánlanátok...

Melyik gimnáziumot ajánlanátok? Biosz- kémia (Bp)

Figyelt kérdés

Szeretnék erős suliba menni, amikre eddig gondoltam: Szent László gimnázium, Berzsenyi Dániel gimnázium, Eötvös József gimnázium, Nagy László gimnázium, Szinyei Merse Pál gimnázium

Mindegyikből a budapesti, és biológia-kémia. Mi ezekről a véleményetek? Esetleg ajánlanátok mást? És milyen a közösség? Szeretnék erős sulit választani, ahol a tanulás az elsődleges...



2012. okt. 5. 15:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%
Ezek közül én a Szent Lászlót ajánlanám. Főleg mivel külön kitértél a közösségre. Ennél jobb közösségű iskoláról még nem hallottam :) Én pl minden nap szívese járok be, sőt az egész évfolyamom.:)
2012. okt. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ kedves első!:))

A Lászlóból mennyire jutnak be a diákok sikeresen egyetemre?

2012. okt. 6. 17:06
 3/15 anonim ***** válasza:
74%

Én úgy tudom, hogy nagyon sokan jutnak onnan jó egyetemekre. Ha tanulsz biztos bejutsz egy jóba.

Első voltam :)

2012. okt. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%

szia !

én most elmesélném itt írnék egy kicsit az általad említett sulikról .

elöször is ha erős suliba akarsz menni akkor szerintem most rögtön húzd ki a szinyeit a listádról , mivel nincs túl jó híre és inkább a közepes sulik kategóriájába kerülne ( nagyon jó/ jó suli , közepes , rossz ( zseni nevelde=nagyon jó suli )) .

a nagy lászlóról még nem igazán hallottam ...

az eötvös , a berzsenyi meg a szent lászló viszont tehetséggondozó a suli ( első 2 biztos szt. lászlóba nem vagyok biztos ) . szerintem gondold áz , hogy akarsz -e írni tehetségg. felvételit ( nehezebb , mint a sima és külön kell írni a simától ) . az eötvös nagyon népszerű suli (a belváros miatt + amiatt mert erős suli + nem versenyistálló hírében áll ), tehát ha nincs kitűnő bizid és legalább nem lesz a felvételid 75 pontos , akkor kicsi az esélyed a bejutásra ( tudni kell , h kb. minden 10. gyereket veszik fel ) , állítolag sok a sznob .

szent lászló , jó suli , jó közösségi élettel , állítolag . erős suli . nem nagyon tuodk mit mondani róla , nenéz bekerülni . ( bár nem annyira , mint az eötvösbe ).

berzsenyi dániel gimn. -hát én oda járok , emiatt nem tudok elfogulatlanul beszélni róla :) nagyon szerettem , a közösségre és a hangulatra csak ennyit tudok mondani : berzsenyis légkör . a berzsenyiben elsődleges a tanulás , de főleg akkor ajánlom , hogy ha akarsz magadna normális társasági életet , mert a berzsenyiben nagyon jó a társaság , ad teret az iskola a diákoknak , és nagy az összetartás . kell tanulni , és erős suli . én humános vagyok mégis megértem általában azt amit a kémia tanár magyarázz . állítolag sokat kisérleteznek a bio-kémiások , de ez csak egy fél osztály . a berzsenyi nagyon , NAGYON jó suli .

1 jótanács , menj el az általad választott /kinézet sulikba nyílt napra , mert akkor megtapasztalhatod milyen a suli légköre stb.

ja még ajánlanám a szt. istvánt erős suli , jó a közösség

( bocsi ha kicsit zavaros a válaszom , ha érdekel valami a berzsenyivel még kapcsolatba akkor írj )

egy jó

2012. okt. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Elsőnek a Berzsenyit gondoltam megjelölni, örülök, hogy tényleg jó suli hírében áll.:)) A nyílt napra tuti elmegyek:). Kb. hány fős osztályok vannak? A szóbeli felvételi, hogy zajlik?
2012. okt. 9. 17:16
 6/15 anonim ***** válasza:
83%

A szent laciba nem kell tehetséggondozó, csak a tömkomra (és ott is csak a magyar). Egyetértek az előzővel, bár én meg a Berzsenyiről nem tudok semmit. A Nagy László nem áll a legjobb sulik közt, két volt osztálytársam is biosz kémiára akart menni, de miután elmentek oda nyíltnapra, lemondtak róla (nem mesélték el részletesen miért, de ez azért mond valamit). Persze a szent lászlót is megjelölték, csak elszúrták a központit.. Amúgy mint már írtam a Szent Lászlóban is nagyooooon jó a légkör, szerintem azt is mindenképp jelöld be. Azt nem tudom melyik jobb suli, azt hiszem a berzsenyi a 'listán' kicsit előrébb van, de nem tudom.. Én meg a lászlóvalvagyok kissé elfogult :D

Egy szent lászlós (amúgy 1. voltam;) )

2012. okt. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
A Lászlón is gondolkozom, de nem tudok dönteni a sorrendről, szeretnék erős suliba menni, de mindkettő az...
2012. okt. 10. 15:06
 8/15 anonim ***** válasza:
88%
Apáczait, Radnótit, Szt. Istvánt mondanám ( legalábbis biosz oktv döntõben velük találkoztam legnagyobb számban a szegediek mellett) de nagyon tanárfüggõ. Jó iskolában is kikaphatsz egy nem túl jó tanárt. Azt javaslom kérdezz utána nyílt napokon, hogy ezeket a tárgyakat milyen tanárok tanítják.
2012. okt. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

szia !

a hosszan válaszoló vagyok . a berzsenyibe egy osztályba 35-36 ember jár és mivel a bio-kémia osztály csak fél osztály ezért 17-18 főt vesznek fel erre a szakra . egyébként ha elössz a bezsenyibe nyílt napra ne ijedj meg attól ahogy az iskola kinéz ( nem valami tipikusan nézz ki az iskola kivülről , de belülről sem annyira átlagosan fest ) , mert az épület nem valami szépséges ( inkább különlegesnek mondanám . egyébként én úgy tudtam a radnótinak 4 évfolyamos osztálya .

2012. okt. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm, a nyílt napokat természetesen megnézem.
2012. okt. 21. 17:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!