Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2 éve egyáltalán nem tanultam...

2 éve egyáltalán nem tanultam se kémiát, se biológiát. Van így esélyem tavasszal mindkettőből egy 80-85%-os emelt érettségire?

Figyelt kérdés

2 éve érettségiztem, azóta egy szót nem tanultam ezekből a tárgyakból, de most felvételizni szeretnék az orvosira.

Szerintetek összejöhet egy-egy jó emelt ezekből? Milyen könyveket ajánlanátok?


Köszi :)



2012. okt. 27. 11:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Képességektől függ, meg attól, hogy mikor tanultad mennyire ment.

Vkinek 3 év is kevés lenne rá, vki simán felkészül.

De szerintem tanár nélkül nem túl esélyes.

2012. okt. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
járok érettségi előkészítőre mindkettőből :)
2012. okt. 27. 13:02
 3/12 anonim ***** válasza:
Én is azt gondolom, hogy képességtől függ. Én tavaly októberben kezdtem el készülni a középszintű kémia érettségimre tanárral. Azelőtt egyáltalán nem kémiáztam, így a tudásom abszolút 0 volt. Nem is sikerült túl jól, ezért jövő májusban megyek emeltre. Viszont már tartok ott, hogy nagyjából van fogalmam a kémiáról, ezért talán így könnyebb lesz felkészülni, meg már tudom, hogy mi az, amit könnyen elrontok és mire figyeljek. Ja tegnap voltam emelt bioszon, amire úgy készültem fel, hogy nagyon jó alap tudással így 2 hónap alatt. De úgy, hogy a tudásom alapból meg volt már egy legalább 4-es eredményű emelthez, tehát csak azt kellett csiszolni, fejleszteni. Remélem jó lett (jó alatt egy 70-80 %-ot értek).
2012. okt. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
nincs.
2012. okt. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerintem meg van.


Sok diák kitörölheti a sej-haját a suliban leadott tananyaggal.

Autodidakta módon kell tanulnia. Egy felnőttöl elvárható, hogy ez menjen. Nem?

2012. okt. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
én is májusban megyek kémia-biológia emeltre, úgy hogy semmi alapom nincs. Úgyhogy hajrá!
2012. nov. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat mindenkinek! :)


kedves utolsó: végre egy sorstárs :D milyen könyvekből tanulsz? jársz magántanárhoz valamelyikből?

2012. nov. 1. 18:01
 8/12 anonim ***** válasza:

Kémia :5-öm lesz kémiából és Villányi Attila felkészülés a kétszintű érettségire, és a gimnáziumban vett tankönyvek.


Biológia : Mozaik-osak 10,11,12 évfolyam számára. Ahogy így utánajártam ezek a legjobbak és mindenki csak dicsérte ezeket.

És igen ,járok tanárhoz kémiából és biológiából is. Nekem is 80% kéne ,hogy felvegyenek orvosira (jóesetben). Mondjuk én tanulni is tudok mert jelenleg nem járok sehova.

2012. nov. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Villányi könyvei, Ötösöm lesz a számításhoz, meg egy rakat régi tankönyv, amiből én készültem.

Egész nyáron készültem (szó szerint), de nem júniusban kezdtem neki a 0-ról. Ma volt a szóbelim. 97 %-os lett az emelt kémia érettségim!!!

Most hihetetlenül megkönnyebbülve érzem magam.


Szerintem sikerülhet! A bioszt nem tudom, én év végére tervezem, viszont még én is nagyon alacsony szinten állok vele. (És nem tudom hogy fejlődhetnék fel nagyon jó szintre..) Csak amennyit óráról órára kellett tanulni eddig...annyit tudok. Vagy már azt is elfelejtettem.

Kémiából fel lehet készülni, főleg, ha nincs mellette más elfoglaltságod. Tanulsz, dolgozol? A kémia tananyag elég logikus, követhető, belátható. A számításokra készülj. Az előző évi kémiaérettségiket csináld végig, az összes újtípusút. Meg hát a könyvekből minden részt rágj át...

Le kell ülni és tanulni kell. Rászánás. Elszántság. Akkor sikerülni fog!

2012. nov. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

jesszus...97%? gratulálok!!! :)

kb milyen szinten voltál kémiából, amikor ilyen ntenzíven elkezdtél rá tanulni?

2012. nov. 7. 18:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!