Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehetnék mérlegképes...

Hogyan lehetnék mérlegképes könyvelő? Milyen suli kell hozzá?

Figyelt kérdés
Most fogok végezni a gimivel, és ez a szakma érdekelne, de nem tudom,hogy hogyan és hol tanulhatnék mérlegképes könyvelőnek.
2012. okt. 30. 23:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Van ilyen OKJ tanfolyam is, pénzügy-számvitel vagy közgazdász szakon a suliban is meg lehet szerezni a képesítést többnyire, mivel jövőre az állam kivonul a közgazdászképzésből az első változat az olcsóbb.
2012. okt. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Okj-n előbb elmész pénzügyi- és számviteli szakra majd átmész a mérlegképes könyvelőire.
2012. okt. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az OKJ január 1-jétől változik. Ez a képzés középszinten megszűnik, és felsőfokú szakképzés lesz, vagyis csak egyetem, főiskolák és a velük szerződöttek indíthatják. Emelt óraszámú lesz, vagyis a mostani 1 évről 2 évre emelik (ennek azért gyakorlati haszna is van).


Viszont gimi nem elég. Kell hozzá egy középfokú szakképesítés, a leggyakoribb a pénzügyi-számviteli ügyintéző, de jövőre ez is változik.


Érdemes utánanézni az új OKJ-ban, csak most linket nem tudok hozzá.

2012. okt. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Arra gondoltam, hogy elmegyek pénzügy -számvitelre a Pannon Egyetemre, és utána meg okj-n. De akkor ez így nem fog összejönni??
2012. okt. 31. 08:00
 5/6 anonim ***** válasza:
A Pannon Egyetem azért jó, mert ha ott végzed a pénzügy-számvitel alapszakot számvitel szakirányon, akkor különbözeti vizsga nélkül megkapod a mérlegképes könyvelői képesítést, semmiféle OKJ nem kell utána. Ugyanezt a papírt megkapod a BCE-n és a BGF-en is, a többi suliban NEM, vagy valamilyen szintű különbözeti vizsga árán. Tehát ha ezt szeretnéd tanulni, ez a legjobb megoldás, ha szükséged van még infóra, írj privit.
2012. okt. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2012. nov. 2. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!