Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lányom most kezdi a 8. osztály...

Lányom most kezdi a 8. osztályt, már 2éve gondolkodunk hova menjen tovább tanulni. Erős 4es tanuló. Becsúszott az évvégén töriböl és magyarból a 3as. Szakközépbe szeretném, ha menne, de még ő sem tudja mihez lenne kedve. Hol tudnak ebben segíteni?

Figyelt kérdés
2009. aug. 12. 08:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
57%

A legjobb módszer amit tudok ajánlani, ha vesztek egy felvételi tájékoztatót.

CSAK SZAKKÖZEPET válasszatok, a gimnázium semmire nem való (elnézést kérek azoktól, akik gimit végeztek, de szerintem ők is tudják hogy nem egy jó választás...). A szakközépbe rögtön szakirányú képzést kap és azonnal leteheti az OKJ-s szakmát az érettségi után. Ha továbbakar tanulni, ez pluszpont, mert már képzett a gyerek, ha nem, akkoris megállja a helyét a szakmájával.


A tájékoztatóban pedig az összes szakközépnek a szakmai képzését nézzétek át, valahogy így:

Akarsz szakács lenni?

Akarsz vegyész lenni?

Akarsz kozmetikus lenni?

Akarsz fodrász lenni?

Akarsz vízgazdálkodó lenni?


És amikre azt mondja hogy talán, vagy hogy igen, azokat megjelölni, felírni. Utána már könnyebben áttudják látni az egész rendszert, mert leszűkítettétek a lehetőségeket, és utána a gyerek is jobban tud rajta gondolkodni mit szeretne igazán!


Remélem tudtam segíteni!

2009. aug. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%

Szedjétek össze hogy milyen szakközépiskolák jöhetnek szóba.

Ezek közül nézzétek meg hogy melyik szakirány érdekli kevésbé és melyik jobban.

Ez alapján valószínűleg kialakul egy sorrendetek.

Az alapján elmentek a legérdekeltebb sulik nyílt napjára.

És azután már kialakul a kép a fejetekben :)


Megjegyzem, hogy a jelentkezési lap beadása előtti napon dőlt el hogy hová is megyek.Addig kb 5 suli volt ami tetszett...csak a sorrend nem volt biztos.

2009. aug. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat!
2009. aug. 12. 09:50
 4/17 anonim ***** válasza:
63%
Első hozzászólónak üzenem, hogy azér egy gimnáziumban 2 nyelvet tanulnak meg jobban megállják később a helyüket az egyetemen.Te gondolom szakközépet végeztél.Egyik ismerősőm szakközépbe jár és talán 12. évvégén le teszi a nyelvvizsgát.Én gimibe és 10. végén tettem le a németet és jövőre az angolt fogom.Gimibe lehet faktot választani felkészítenek az emelt szintű érettségire.
2009. aug. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
54%

második vagyok... hát én pl 3 nyelvet tanulok, és szakközépbe járok... ja és emelt szintű érettségit teszek 4 tárgyból.. angolból és németből már elsőbe megvolt a középfokú nyelvvizsgám... illetve az osztályom nagyrészének... szóval ennyit erről...

magyarul azért ne nézzük le a szakközépeket, illetve nem kell a hülye 2 nyelv miatt isteníteni a gimiket...

2009. aug. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
64%
Hogyha nem tudja hogy mihez van kedve, GIMNÁZIUMba menjen, ugyanis a szakközép annak való aki pl tudja hogy szobafestő akar lenni. A gimnáziumban bármi megtetszet neki, és elég 18 évesen eldönteni hogy mi akar lenni.
2009. aug. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
43%
4 tárgyból emeltszintű érettségit tenni a legnagyobb butaság a világon :) maximum 2-ért kaphatsz plusz pontot... jól kiszúrtál magaddal.
2009. aug. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
50%
16:08-asnak üzenem hogy nagyon szép és jó hogy tud nyelvet és már 10.ben letette a nyelvvizsgát csak éppen semmit nem tud vele kezdeni :) szakmát nem ad a kezedbe a gimnázium :) gimnáziumi végzettséggel nem tudsz elmenni könyvelőnek, nemzeti parkba, vagy ügyvezetőnek, hiába mondod hogy jaj de én már 10.ben letettem a nyelvvizsgát csak kifognak nevetni :D mert semmit nem tudsz felmutatni csak egy érettségit :) ennyi
2009. aug. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
93%
Utolsónak üzenem , hogy egyetemre megyek mindenképpen nem pedig érettségivel állok neki munkát keresni.
2009. aug. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
50%

Az lehet, hogy te egyetemre mész, de a kérdező lánya lehet hogy nem megy oda, 14 évesen még nem lehet ezt eldönteni! Nem tudjuk milyen tanuló, bár az sem jelent semmit, mert lehet attól még hogy rossz tanuló lesz a középiskolában, mertnem bírja esetleg, és lehet úgy fog dönteni, nem akar továbbtanulni hanem dolgozik inkább! Egyik középiskolai volt osztálytársam kitűnő volt 4 éven át, kitűnőre érettségizett, megcsinálta a szakmát és nem ment továbbtanulni mert nem akart, ennyi! De a szakmájával 3 hónapon belül eltudott helyezkedni!

Aki nem akar diplomát, vagy nem tudja akar-e majd, annak "öngyilkosság" a gimnázium.

Aki meg tovább akar tanulni, annak meg a szakképző az "öngyilkosság".

A szakközép a középút szó szerint.

2009. aug. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!