Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lányom most kezdi a 8. osztály...

Lányom most kezdi a 8. osztályt, már 2éve gondolkodunk hova menjen tovább tanulni. Erős 4es tanuló. Becsúszott az évvégén töriböl és magyarból a 3as. Szakközépbe szeretném, ha menne, de még ő sem tudja mihez lenne kedve. Hol tudnak ebben segíteni?

Figyelt kérdés
2009. aug. 12. 08:51
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
52%
Azért, az érettségi és a 10.ben letett nyelvvizsga többet ér egy szakmánál, ugyanis nyelvvizsga nélkül nem kapsz diplomát. de ha ilyen buta vagy gondolom nem is akarsz, akkor neked jobb volt a szakközép.
2009. aug. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
78%

A gimnázium azoknak való, akik BIZTOS, hogy egyetemen vagy főiskolán akarják folytatni a tanulmányaikat. Mellesleg a gimnáziumokban a tantárgyakat magasabb színvonalon oktatják, onnan van a legnagyobb esély bejutni a felsőoktatásba (de szakközépből is be lehet, ne értsetek félre).

A szakközép azoknak való, akik vagy nem akarnak tovább tanulni, vagy már célirányosan tudják, hogy hol szeretnének (pl. közgazdasági szakközép után, a hasonnevű egyetemi karon), de nem minden karnak van "megfelelő" szakközép (pl. orvos, történész stb).

2009. szept. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
74%

A barátnőm elment gimibe tanulni.Azért mert ő orvos akart lenni. Ehhez azért kell a gimis érettségi. Eltelt a 4 év és úgy megutáltatták vele a tanulást hogy érettségi után nem ment egyetemre.azt mondta ó már nem akar magolni és tanulni még egy jó pár évet.Ült otthon és írta az önéletrajzokat de sehová nem vették fel mert csak egy érettségije van. Elment gyorstalpalón elvégezte az eladói szakmát és láss csodát kapott munkát.

Én is azt mondom hogy középiskola sokkal jobb választás hisz annyi minden történhet addig de a szakmát nem veszik el tőle. Sőt lassan ott tartunk, hogy a diplomásokkal Dunát lehet rekeszteni, de egy jó szobafestőt nem lehet találni. Ja és még onnan is mehet egyetemre, főiskolára.

2009. szept. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
60%
Miért akarod, hogy szakközépbe menjen? Azért, hogy miután leérettségizett azt mondja: "Na jó, nekem már megvan a szakmám, nem s kell tovább tanulnom, jó lesz nekem a minimálbér is" EZT AKAROD? A gimnázium igaz, hogy nem szakirányú, (ami nem feltétlen igaz, van művészeti, nyelvi gimi is), de a gyerek SOKKAl jobb képzést kap itt, megtanul tanulni.. nem biztos, hogy egy 14-15éves gyerek el tudja dönteni már most, hogy mi is akar lenni, és nagy hiba lenne erre rákényszeríteni.
2009. szept. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
52%

Az előző válaszoló idióta, mivel akinek szakmája van és nem atomfizikusi diplomája az még nem azt jelenti, hogy minimálbéren fog tengődni, nézzetek meg egy jó karosszériajavítást vagy festést mennyibe kerül, de még lehetne sorolni műszaki cikk javítást meg egyebeket.


Neked annyit szeretnék mondani anyu, hogyha esetleg egyetem lenne a cél (orvosi meg egyéb kaliberű) akkor mindenféleképpen olyan gimit jelöljetek meg ahol csak gimnáziumi oktatás van mert ott maximálisan a gimnáziumi képzésre koncentrálnak, nem úgy mint ahol futtatnak még a gimi mellett x meg y szakot is érettségi után.


A szakközépsuli nem hülyeség mint már írtam, nemcsak azért mert az egyetemet elég nehéz meg költséges elvégezni, de most komolyan felmerül a kérdés, hogy biztosan egy X Diplomával többet ér a lányod amiből Dunát lehet rekeszteni vagy egy ügyes szakmával?


Tény, hogy az értelmesebbek egyetemre mennek és sok hülye van a szakközepekben is, de aki hülye az nem is fogja olyan szinten elsajátítani a szakmát.


Sok szerencsét:

B.

2009. szept. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
84%

Én szakközepet végeztem,majd 2 technikusit. S most egyetemre járok. Nem muszáj rögtön éretttségi után elhelyezkedni! Vannak ilyen pályaalkalmassági központok ott tudnak segiteni szakirány meghatározásban.

Pesten VAs utca azt tudom.

De holnap reggel megkérdem anyumat s megirom!(Én kémia,biosz párti voltam környezetvédelemre mentem,majd labor technikusit csináltam)Ja és egy FONTOS! Az egyik válaszadó irta,hogy érettségi után lehet OkJ s szakmát/vizsgát letenni.Nem lehet.

Ha szakirányon tanult akkor 1 év alatt technikusizhat,ha nem akkor 2 év.(OKJ bizivel zárult)

S a nyelvvizsga tényleg fontos

:-) Évi

2009. szept. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Mentetek nyílt napokra?Mostmár azért a felvételit is megírtuk,és kellene tudnia a lánynak,hogy hová menjen..ha már tudja,akk csak gratulálni tudok,sok sikert:D
2010. febr. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!