Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Villamosmérnöki kar a BME-n?

Villamosmérnöki kar a BME-n?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most főleg Bme-s végzős, vagy még hallgatóktól szeretnék választ kapni.

Az lenne a kérdés, hogy villamosmérnöki kar az mennyire nehéz, tudom ez relatív kérdés, de most úgy értem hogy a programozás az milyen mélységű, milyen nyelvet használ, illetve, hogy lenne ott esélyem , ha gimnáziumba emelt matekon vagyok, és idéntől fizika faktos is.(Mindig is érdekeltem a villamos dolgok, forrasztgatás, kapcsolási rajzok, ilyenből gondolom sok lesz:D, és műszaki rajzok kellenek majd, csak a kapcsolási rajzok dominálnak majd?)



#Budapest #BME #villamosság #kar #villamosmétnöki
2012. nov. 10. 12:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Programozás, mint külön tárgy, első két félévben van C és C++ nyelven. Ha tanultál már programozni akár suliban, akár magadtól, akkor valószínűleg nem lesz gondod vele (bár mindenképpen elég munkás tárgy, sok otthoni gyakorlás kell a jó jegyhez).


Matekból első félév anyaga: komplex számok, térgeometria vektorokkal, egyváltozós deriválás-integrálás. Ezekről jó ha van valami fogalmad mikor odamész, és nem ott kell az alapoktól megtanulnod az egészet. (Emellett van még számítástudomány, mint külön tantárgy, ami kis kombinatorika, sok gráfelmélet, illetve csoportelméletből is egy kevés). Úgy általánosságban szerintem egy 90% körüli emelt matek érettségi már kifejezetten jó belépőnek számít, de persze ha az nincs meg, akkor sem teljesíthetetlen.


Fizika második félévtől van, ha le tudod tenni az emelt szintű érettségit 80-85% körülire, akkor nem fog majd a nehéz tárgyaid közé tartozni.


Műszaki rajz egyáltalán nincs, illetve mintatantervi órákon forrasztgatásra se nagyon számíts. :)

2012. nov. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ó nagyon szépen köszönöm, sokat segítettél. Így már nem félek tőle, és forrasztás egyáltalán nem lesz az elején? Laborba miket kell majd csinálni?
2012. nov. 10. 17:39
 3/7 A kérdező kommentje:
És nem tudnál valami ajánlani valami jó szakirodalmat a programozáshoz, amely a nulláról kezdi?
2012. nov. 10. 18:01
 4/7 anonim ***** válasza:
Ilyen forrasztgatásokat kevéssé fogsz a BME-n átélni, inkább elméletis-megtervezős dolgokat tanulsz, legalábbis ahhoz képest, mint ami az Óbudai egyetemen van. Az pl. gyakorlatiasabb. Ha csak átlagos képességű vagy matekból, akkor ne legyenek illúzióid, rohadt nehéz lesz, a jó hír azonban az, hogy kellő szorgalommal és időráfordítással bármi megtanulható.
2012. nov. 11. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, eddig jó matekosnak tartottam magam(már 9. óta heti 7 óra mellett azért illik:D), és akkor c és c++ programozásról valami könyvet nem tudsz ajánlani, mert programozni egy mukkot se tudok, régen pascalt tanultam, de azt is baba szinten...
2012. nov. 11. 11:59
 6/7 anonim ***** válasza:

C-ből szerintem ez elég hasznos, van jegyzet, feladatok, előadások anyagai: [link]

(A mérnök-informatikusok programozás 1 tárgyához van, de lényegében ugyanaz, mint amit a villanyosoknak tanítanak.)

Ezt anno nem könyvből tanultam, úgyhogy azt nem tudok ajánlani, de szerintem ha csak úgy kiválasztasz egyet ami első ránézésre szimpatikus, nem lőhetsz nagyon mellé.


C++-ból a Benedek-Levendovszky: Szoftverfejlesztés C++ nyelven alapján tanítanak, de azzal egyelőre még felesleges foglalkoznod szerintem, az egyetemen is csak második féléves anyag.


A heti 7 matek óra meg valószínűleg elég ahhoz, hogy ne a 2-es, hanem a 4-5-ös legyen majd a cél matekból. (Megfelelő alapokkal az első félév 2/3-a ismétlés, ami azért annyira nem vészes...)

2012. nov. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindent, nagyon rendes ember vagy, és jó kedvet csináltál nekem a villamosmérnöki pélyára.:D
2012. nov. 11. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!