Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy tanuljak hatásosan?...

Hogy tanuljak hatásosan? (többi lent)

Figyelt kérdés
Mindent képes vagyok csinálni, akár takarítok is, de tanulni nem vagyok képes leülni. Ha sikerül végre mondjuk egy órát magolni, vagy mindegy csak beleverni a fejembe, egy hét múlv már semmire sem emlékszem! Mit csináljak, hogy tanuljak a felvételire?? Mert mindjárt itt van! És sürgősen bele kéne vetnem magam, vagy nem vesznek föl normális gimnáziumba!

2012. nov. 12. 20:14
 1/2 anonim válasza:

Én azt tanácsolom, ha nem tudsz leülni, és nem köt le a tanulás, akkor ha pl. buszozol vagy egyéb járművön vagy, akkor oda vidd magaddal a füzetedet, és ott próbálj meg. Ott ugye kénytelen vagy tanulni, mást nem nagyon tudsz csinálni.

Ami pedig a felejtést illeti próbáld meg a tanulnivalót kötni valamihez, ha nagyon magolós van akár kis mozdulatokat is csinálhatsz is, ami kapcsolódik hozzá. Ha pedig nem szeretnél ilyenekkel bíbelődni, egyszerűen csak készíts jegyzeteket, amiket magad írsz le, mert azzal is megy az idő, nem fogod olyan unalmasnak érezni a a tanulást, és közben tanulsz is.

2012. nov. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!
2012. nov. 24. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!