Hogy tanuljak biológiát?

Figyelt kérdés

Célom hogy biológiával menjek majd tovább felsőoktatásba, 9-es vagyok, de angol nyelvi előkészítőn és még nincsen biológia órám. Jövőre jön be az olyan hogy délutáni + két óra a választott tantárgyból két éven át, nekem a Biológia és a Kémia lesz, ez heti + 4 óra lesz így. és 12-13-ban jön be majd az emelt, ott is ugyan ezeket veszem majd fel. Célom emelt érettségit rakni ami minél jobban sikerüljön. szeretnék OKTV-re menni mivel ha ott benne vagyok az első 10-20-30 nem tudom most pontosan mennyibe akkor + pontot kapok egyetemen. Ezért kérem segítségeteket mit ajánlatok miből tanuljak stb.:)

Tudom hogy most nagyon furcsán néztek hogy 15 évesen mit akarok még mert van még 5 évem.. De én úgy gondolom az nem baj ha valakinek már konkrét életcélja van és azt a lehető legjobban szeretné megvalósítani.:)

Előre is köszönöm a válaszokat.:)



2012. nov. 25. 20:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Hidd el ezek az elképzelések,célok kb félévente fognak változni,tapasztalatból mondom:)

Én is akartam 10.től kezdve építész,vegyészmérnök,villamosmérnök stb.. lenni most pedig a me mfkra fogok menni,most érettségizek

rájöttem hogy igazából ezt akarom csinálni

Amúgy ne az OKTV helyezésre hajts,nagyobb esélyel teszel le mondjuk 2 emelt nyelvizsgát angolból meg németből,arra is kapsz együtt 100 pontot

Az első 30ban az OKTVn a legelvetemültebb,legelvontabb zsenik vannak benne,az ország legjobbjai

Ha ott helyezést akarsz elérni már most el kell kezdened nagyon keményen tanulni

Amúgy ajánlom bioszból nézz bele kicsit a sejtbiológiába,örökléstan,biokémia,ATP szintézis..

Ez is gimis tananyag lesz

Ha ezután is érdekel a dolog akkor hajrá;D

És csak megsúgom hogy amit eddig tanultál bioszból az semmiség ehhez képest

2012. nov. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Na ja ez nagyon fog változni. Én először fodrász, kertész, virágkötő, cukrász, kereskedelmi ügyintéző és majd ezután egészségügy. Utóbbi 2 mellett ki is tartok. Úgyhogy nálad is biztosan fog változni.
2012. nov. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Meglehet hogy változni fog de kitartok mellette.:) igen tudom milyen a biológia..D mindenki azt hiszi könnyű hogy csak állatok és növények vannak benne de közbe ott van benne pl a G-proteinhez kapcsolódó receptorok általános szerkezete vagy a k+-csatorna működése a szívizomsejtben meg ilyenek..:) tudom hogy az egyik legnehezebb az egyetemi szakok közül és hogy rengetegen kiesnek de én kitartok::) Esetleg milyen könyveket érdemes megnéznem vagy majd később beszereznem?:)
2012. nov. 26. 16:30
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha tényleg kitartasz mellette tudom ajánlani a Mándics Dezső,dr.Molnár Katalin féle Biológia c. könyvet,a Panemsuli adja ki

Ebben minden benne van ami egy emelthez kell

De nem elég csak a könyvet magolni,olvass el mindenféle cikket aminek köze van a bioszhoz,nézz ismeretterjesztő csatornákat,főleg a natgeon vannak érdekes műsorok néha spektrumon is

Nem az ilyen kutyadoki meg tonhalcsaták c. igénytelen show sz*rságokra gondolok,sajnos egyre lejjebb megy a színvonal...

Igazi ismeretterjesztő filmek,nem rég volt egy nagyon jó,A Föld az űrből volt a címe,nagyon szépen,látványosan mutatta be milyen folyamatok tartják fenn az élővilágot,mi milyen hatást gyakorol a bioszférára...spektrumon is ment régebben egy Láthatatlan világ c. sorozat,ez is hihetetlenül érdekes volt...egy igényesebb filmből sokkal könnyebb megérteni az összefüggéseket,mint ha a könyvet olvasnád...és még élvezed is

Sejtbiológiához pedig ajánlom az Inner life of the cell c. 7 perces videót,írd be youtubra

Én is ebből értettem meg pár folyamatot amik a sejtben zajlanak,könyvből meg nem bírtam megérteni mert rettentően száraznak,unalmasnak látszott

De úgy hogy látod egészen más,egyszerűen rácsodálkoztam hogy mennyire is összetett,csodálatos akár egyetlen sejt is,és hogy valójában milyen érdekes a működése

2012. nov. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm.:D Ennek örülök amit elsőnek írtál ugyanis kb 1-2 hónapja vettem meg ezt a könyvet.:D
2012. nov. 27. 15:52
 6/6 A kérdező kommentje:
És ez a videó magyar?:)
2012. nov. 27. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!