Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit gondoltok a Budapesti...

Mit gondoltok a Budapesti Osztrák Iskoláról?

Figyelt kérdés
Az Orbánhegyj útira gondolok, oda szeretnek járni, milyenek a felvételi esélyek, 4,7-tel mennyire nehéz bejutni, milyen a közösség, tanárok stb.

2013. jan. 9. 23:12
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Igen mivel itt külön volt írásbeli múlt szombaton es szóbeli is. Hát az írásbeli matek meg magyar volt a magyar szerintem sokkal inkább a képességekre kérdezett nem a bemagolható hülyeségekre és matekból is főleg logikai feladatok voltak. A szóbelin meg csak elbeszélés volt, rólam kérdeztek, mit szeretek olvasni, csinálni a szabadidőmbe stb. Szerintem könnyű volt pedig nem is voltam kitűnő, tavaly 4,8 volt az átlagom. Ja és az ezévi jegyeket bele se számították:)
2013. jan. 17. 21:12
 12/29 A kérdező kommentje:
*Bocsi, 4,7.
2013. jan. 17. 21:12
 13/29 Bogi11 ***** válasza:

Mondjuk a 4,7-tel sem csodálkozom, hogy felvettek.:)Ezek szerint nem volt túljelentkezés? Vagy pár nap alatt el tudták dönteni az eredményt? Milyenek voltak a többiek? Milyen benyomást szereztél? Tehát az előkészítőbe mész.... Miért választottad ezt az iskolát? Nem is gondolkodtál állami iskolán? Mondjuk egy jó kéttannyelvűn? Persze nyilván az anyagi lehetőségeid adottak ahhoz, hogy ezt a tandíjas sulit kifizessed.(vagyis a szüleid), de ilyen eredménnyel bárhova felvennének szerintem. Csak az előkészítőt szeretnéd itt elvégezni, vagy itt szeretnél érettségizni?

Bocs a sok kérdésért, de te vagy az első és egyetlen eddig, aki már szerzett tapasztalatot a sulival kapcsolatban.

Még egyszer gratulálok!!

2013. jan. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Ahogy láttam a névsorban a felvételinél 68-an jelentkeztek az előkészítős osztályba es abból azt hiszem 28-at vettek fel. Hat végülis majdnem egy hetük volt rá és annyira azért nem írtak sokan.:) A többiek a felvételinél mind nagyon szimpatikusak voltak, nem azok a csak tanulunk semmi szórakozás stréberek hanem intelligensek és nem is sznobok. Főleg azért választottam ezt, mivel nekem főleg azzal volt bajom az állami iskolában hogy minden tanár arc alapján osztályhoz és mondjuk magyarból azért kaptam mindig 4,7-4,8-ra 4-est meg 2 haverom is kb így voltak mivel kicsit tehetősebbek vagyunk és ezt ugye a tanár is látja ruhákból, telefonból stb. Na és ez itt nincs meg és a tanár se olyan stresszes mert nem tudja kifizetni a gázszámlát a 90 ezer forintjából. Meg itt inkább arra fektetik a hangsúlyt hogy miben vagy tehetségesebb, nem pedig hogy miben nem. És itt nagyon jó a reál oktatás én pedig inkább reálos vagyok. Azért nem mindenhova vennének fel, nem vagyok kitűnő.:D itt szeretnék érettségizni is. Semmi baj szívesen válaszolok és köszönöm.:)
2013. jan. 18. 11:10
 15/29 anonim ***** válasza:
Én oda járok, igaz, én nem az előkészítőbe mentem, és soha egy percig sem bántam meg. Budapest egyik legjobb iskolája, öt idegen nyelv tanulásra van ott lehetőség, tényleg felkészítenek a való életre, sokkal többet fogsz tudni, mint az egyszerű magyar iskolás. Töménytelen szakkör, a közösség jó, a tanárok is jók, szóval gratulálok, jól választottál! Ha érdekel még több dolog, írj rám privátban.
2013. jan. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
Annyit azért még hozzátennék, hogy a kéttannyelvű egyáltalán nem üti meg a mércét, itt mindent, az emelt szintű matematikától kezdve a rajzig németül tanítanak. Kéttannyelvűben nem anyanyelvű tanárok vannak ( általában ). A reáltantárgyak nagyon jók, a művészetre és a spotra is nagy hangsúlyt fektetnek, a magyar is meglepően jó és erős, a nyelvekről meg ne is bezséljünk. NYOLCAS VOLTAM.
2013. jan. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 Bogi11 ***** válasza:

Nagyon örülök nektek!:))

Rengeteg kérdésem lenne még, de köszönöm az eddigi válaszokat is.

Mivel nem írtatok ki neveket,így nem tudom, hogy szólítsalak meg benneteket külön-külön .:( Így sorban írom.

Az indokokat már értem nagyjából, de gondolom van más is. Miért a német nyelv? Ha nulladikba mész, akkor az azt jelenti, hogy eddig nem is tanultál németet? Akkor eddig angol volt, vagy más? Nem lesznek előnyben azok, akik már tudnak valamennyit? Vagy lehet tényleg a nulláról kezdeni? Az én fiam 3 éves kora óta angolt tanul, és az jó is megy neki, a németet most kezdte, de nem sok remény van rá, hogy meg is tanul az iskolában, mert csak fakultációban van a német, ami=0. Mi azért gondoltunk a német erősítésére(az angol megtartása mellett), mert a német nyelvterület mégiscsak közelebb van, és a későbbiekben akár a tanulás, akár a munka miatt szerintem nagyon fontos. De lényeges lenne az is, hogy az angol oktatás is kiváló legyen az iskolában, mert angol nélkül meg már nem lehet élni szerintem.

2013. jan. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 Bogi11 ***** válasza:

Megkérdezhetem, hogy hányadikos vagy az iskolában? Messze még az érettségi? Nagyon jó, ha valaki ennyi jót mond az iskolájáról.:) Az én fiam is inkább reál beállítottságú, nagyon jó kapcsolat teremtő, úgyhogy nem féltem semmilyen közösségben.Amikor megnéztem a sulit, én is csupa jó arcot láttam.:) Ezek szerint nem kell attól félnem, hogy az angollal lemarad a német miatt? Mert ez volt az egyik félelmem. Szeretném, ha az érettségiig legalább ezt a 2 nyelvet-ha nem is tökéletesen-, de nagyon jól beszélné. Úgy hogy akár legyen módja külföldön is tanulni, ha éppen azt szeretné.Milyen nyelvek vannak még, és hány óra van egy héten pl. angol?

Milyen sportra van lehetőség az iskolában?

Még az anyagiakról lenne annyi kérdésem, hogy a tandíj úgy tudom most olyan 4-500ezerFt/tanév. Ezen kívül van-e olyan jelentős kiadás még, amivel számolni kell?

2013. jan. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 Bogi11 ***** válasza:
Ja és még annyi, hogy persze én is szeretném, ha jól érezné magát a suliban, mert az nagyon fontos. De a társaság ebben a korban nagyon meghatározó, és egyes iskolákról elég sok rémtörténetet lehet olvasni. (drog, italozás stb) Persze tudom, hogy mindenhol van mindenféle gyerek, de azért talán van egy általános szellem minden iskolában, ami meghatározza, hogy mi az amit a gyerekek elvárnak egymástól. Amellett, hogy érezze nagyon jól magát, szeretném, ha egy olyan közegbe kerülne, ahol a gyerekek többségének van életcélja, és azért ezekben az években elsősorban tanulni akar, és el tud utasítani olyan dolgokat, amelyek félrevinnék. Remélem érthető volt a kérdés, ha kicsit zavarosra is sikeredett...
2013. jan. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Bogi, írtam privtátot! :)) Abban válaszoltam a kérdéseidre.
2013. jan. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!