Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit gondoltok a Budapesti...

Mit gondoltok a Budapesti Osztrák Iskoláról?

Figyelt kérdés
Az Orbánhegyj útira gondolok, oda szeretnek járni, milyenek a felvételi esélyek, 4,7-tel mennyire nehéz bejutni, milyen a közösség, tanárok stb.

2013. jan. 9. 23:12
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Szia engem is felvettek nulladikba!Irtam privit is:)
2013. jan. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim válasza:
Sziasztok! En most menten 8.ba es ha elballagtam Pest melle költözünk es szerintetek jo lenne ez a suli nekem? Mindig kitűnő voltam eddig kivéve 6.felev (3db 4 es) es 2 nyelvet tanulok (angol,nemet) németből tervezek alap fokú nyelvvizsgát év végére. Felvennenek? Es mennyire sznob vagy milyen a légkör?
2013. szept. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Hát hogy felvesznek-e vagy jó lenne-e neked azt nem tudom. Azt tudni érdemes, hogy nagyon reál beállítottságú, keményen nyomják az emelt szintű tanítást. Hogy sznob-e... Nézd, ott szinte mindenki gazdag szülők gyereke, így nincsenek kasztok.
2013. szept. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 Bogi11 ***** válasza:
Sziasztok! Már eltelt egy kis idő szeptember óta.... Mi a tapasztalatotok? Hogy érzitek magatokat?
2013. okt. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 Bogi11 ***** válasza:
Esetleg azóta nincsen valakinek újabb tapasztalata? Mi voltunk a nyílt napon és nagyon tetszett, de néhány dolog megijesztett. Azt mondták, hogy az iskola erősen reál beállítottságú, míg az én fiam (bár a matek jól megy neki), de az egyéb természettudományos tárgyak nem a kedvencei. Inkább nyelvek, magyar, töri.. Így akkor nem biztos, hogy van értelme odamenni. A másik, hogy az osztályozás nagyon kemény, sokkal szigorúbb állítólag, minta magyar iskolákban. Így viszont a felvételinél mindent egy lapra kell feltenni, hiszen csak az érettségit lehet beszámítani, a hozott pontokat valószínűleg nem lesz érdemes. Nem kockázatos ez a továbbtanulás szempontjából?
2015. jan. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Mennyi a tandíj egyébként?
2015. márc. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Azért jó suli lehet -
2015. márc. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim válasza:

Sziasztok

Én előtte nyolc évig angolul tanultam a Városligeti kéttannyelvű iskolában ahol Budapesten legerősebb az angol. Hetedikben középfokú nyolcadikban felsőfokú nyelvvizsgával hagytam ott a sulit.

A felvételi inkabb intelligenciaközpontú volt mintsem az iskolában megtanult dolgokat kérdezték. Magyar részénél helyesírás fogalmazás ilyesmik matek meg logikai feladatok.

28 embert vettek föl és ha jól emlékszem 106 an írtunk felvételit.

Nehézségre nem tudok kit mondani hála istennek enyém lett a legjobb így az évet a Rail Cargo Hungaria fizeti nekem. A tanárok nagyon rendesek kedvesek és akarnak tanítani. Én nagyon szeretem elég kemény minden téren de aki bírja annak tökéletes

Inadom a sulit

2016. máj. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 Noli me tangere válasza:

Akik ott tanultok, továbbra is elégedettek vagytok? Fölvették a gyermekemet, döntés előtt állunk, még egy hetünk van.

Jó felvételit írt a központin is, több neves iskolába könnyen bekerülhetne (akár szóbeli mentességgel).

Megköszönök bármi választ, privát vagy a fórumra.

2017. febr. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!